Do Podbrezovej prichádzajú nové posily

Jednou z nových posíl, ktoré posilnia rady nášho kádra je Bogdan Veljić, mládežnícky reprezentant Čiernej Hory

Bogdan Veljić

Bogdan Veljić je mladý 18 ročný hráč, narodený v Čiernej Hore, ktorý doposiaľ pôsobil v akadémii FK Partizan Belehrad. V pondelok absolvoval testy. „Na Slovensku sme hľadali podobnú typológiu hráča, ročník 2004-2005 a nakoniec sme ju našli v zahraničí, práve v Bogdanovi. Rozhodli sme sa pre tohto hráča, ktorý je reprezentantom Čiernej Hory, pôsobil v Partizáne Belehrad, čo o jeho športových kvalitách určite svedčí. Sami sme veľmi zvedaví, ako sa mu bude u nás dariť a my mu samozrejme prajeme všetko dobré. Momentálne trénuje s A-tímom a v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov sa rozhodneme, kde strávi jarnú časť, či v kádri Podbrezovej alebo pôjde na hosťovanie do FK Pohronie“, hovorí Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

„Čo sa týka brankárskej sekcie, tak sme mali záujem, aby Ivan Rehák mal na jar viac hernej praxe. Tým, že Richard Ludha ostáva v našom tíme sme nevedeli Ivanovi stopercentne garantovať toľko zápasového vyťaženia, koľko by potreboval. Tým, že je Ivan pre nás veľmi dôležitý hráč, tak sme sa rozhodli pre hosťovanie v Pohroní, kde veríme, že bude mať pravidelnú minutáž. Po tomto rozhodnutí nám ostali brankári Rišo Ludha a Adam Danko a vzhľadom na to, čo nás čaká v jarnej časti, si nemôžeme dovoliť riskovať. Potrebovali sme ešte jedného skúseného brankára a preto prichádza na hosťovanie Matěj Luksch z Českých Budějovíc. Sme zvedaví, ako sa etabluje v našom klube, aké kvality preukáže v tréningovom procese a podľa toho sa budeme v lete ďalej rozhodovať, či si náš klub uplatní dohodnutú opciu na trvalý prestup. Záleží aj na tom, ako sa bude dariť jemu a Adamovi a samozrejme, či Rišo Ludha zostane v lete u nás alebo sa posunie niekde inde.“

Matěj Luksch

Okrem hosťovania Matěja Lukscha prichádza do brankárskeho tímu ešte jedna posila. „Tešíme sa z príchodu nového brankára Michala Lukáča, ktorý k nám prestupuje z akadémie FC DAC 1904 Dunajská Streda. Je to mládežnícky reprezentant SR a pochádza z Brezna, pričom do svojich 12 rokov bol hráčom nášho klubu. Je to naozaj veľmi dobrá správa pre nás, že sa nám podarilo získať späť odchovanca.  O jeho návrat do klubu sme sa pokúšali viac krát, no podarilo sa nám to až teraz. Veľmi nás to teší a veríme, že sa mu bude u nás dariť a že sa bude výkonnostne posúvať. Bude zapojený do tréningového procesu mužov. Vekovo patrí do kategórie dorastu U19, takže  jeho zápasové vyťaženie budeme riešiť s trénermi brankárov“, nechal sa počuť Miroslav Poliaček.

Michal Lukáč