FK Železiarne Podbrezová U-19  –  MFK Frýdek-Místek   3 : 2 (2 : 1)

Góly za ŽP : Gajan, Raffay, Ludha

Zostava U-19:

Rehák (30′ Dlubáč) – Ustaník, Geschwandtner, Ludha, Brozman – Ufrla (46′ Macko), Szetei (46′ Straka) –  Bryndziar, Raffay, Belko – Gajan (70′ Kafrík)

Dnes sme sa opäť konfrontovali s českou futbalovou školou a mali dočinenia s rýchlym a agresívnym súperom. Napriek víťazstvu nebolo všetko v zápase ideálne, bolo tam viacero hluchých miest, kde nás hostia dostali pod tlak a robili sme individuálne chyby v defenzíve. Okrem troch gólov sme si vypracovali aj 4-5 vyložených  šancí, lenže k lepšiemu zakončeniu nám chýbala väčšia kvalita. Hráči hostí svoje dobre vyzerajúce príležitosti tiež nevyužili, preto sme zápas dotiahli do úspešného konca. Vyzerali sme však na ihrisku unavenejším dojmom, boli ďaleko od hráčov, nedostupovali, hrali pomaly, na viac dotykov a nepresne. Boli tam aj dobré veci, ale určite vieme zahrať lepšie, lebo aj napriek viacerým absenciám, má mužstvo vyššiu kvalitu.

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  MFK Frýdek-Místek   3 : 2 (0 : 1)

Góly za ŽP : Trojan, Blahuta, Kvietok

Zostava U-17:
Danko – Kvietok, Hudák, Magda, Lichner, Nemec, Ždánsky, Kuhajdík, Blahuta, Miklušák, Palider
Striedali:
Köröš, Nguyen, Lupták, Ďurian, Trojan

S hernou kvalitou zápasu môžeme byť spokojní, zápas splnil, čo mal. Aj keď výsledkovo sme mali za cieľ vyhrať vyšším  gólovým rozdielom. Mrzí efektivita v zakončení, sami sme si výsledkovo skomplikovali zápas, úvodné šance sme zahodili a tak hostia nás zaslúžene vytrestali. Druhý polčas sme znovu nechali vyniknúť brankára hostí, chytil aj penaltu. Zápas sme rozhodli v poslednej minúte. Chalani plnili čo mali, viaceré pekné akcie potešili, kvalitu ukázali aj mladí hráči z U-16. Hostia nás potrápili, aj keď je to len druholigový tím. Až budúci týždeň nám reálne ukáže, ako sme na tom.