Druhú časť základnej časti odštartujeme proti Dunajskej Strede

Po reprezentačnej prestávke začína odvetná časť Fortuna ligy, ktorú hráči Podbrezovej odštartujú na pôde jedného z favoritov celého ročníka FC DAC 1904 Dunajská Streda. Dunajskostredčanom patrí po polovici súťaže druhá priečka s trojbodovou stratou na lídra súťaže, no napriek tomu sú najlepšie strieľajúcim mužstvom našej ligy s 29 vsietenými gólmi. Príchod nemeckého trénera Hyballu na začiatku sezóny bol prekvapením, ale ukazuje sa ako správny krok vedenia DAC. Atraktívny herný štýl s mladým mužstvom je zárukou kvality v každom stretnutí a to bude platiť aj v sobotu. Na našej strane je motivácia vrátiť prehru DAC z prvého kola, keď sme dlho bojovali o zisk troch bodov pri remízovom stave 1:1, no gól Vidu z nadstaveného času znamenal našu prehru hneď v úvodnom kole. Rovnako vyrovnaný duel, ktorý povedie náš najuznávanejší rozhodca Ivan Kružliak, očakávame aj v sobotu v MOL Aréne.

„Železiari“ využili reprezentačnú prestávku na doliečenie zranení a dôkladnú prípravu na vstup do odvetnej časti našej ligy. Ešte pred zaslúženým odpočinkom sa nám podarilo v slovenskom pohári po dramatickom priebehu zdolať OFK Malženice najtesnejšou výhrou 1:2 a postúpiť tak už do osemfinále, v ktorom si to rozdáme na domácom ihrisku s úradujúcim majstrom z Trnavy. Z výhry sa tešil aj náš trénera Fabuľa, ktorý v televízii Hronka dostal priestor v relácii Kopačky: „Pohár je špecifický, hráči z nižších súťaží sa na tieto zápasy tešia, dávajú do nich možno aj dvesto percent. O to ťažšie je zasa to nastavenie našich hráčov, aby sa k tomu postavili maximálne zodpovedne, aby to nebrali ako povinnú jazdu. Predsa len, reprezentujú seba i klub, rozdiel v súťaži musí byť viditeľný. Pred nami je Trnava, ja verím, že tie zápasy v pohári nás dostanú čo najbližšie k cieľu. Uvidíme, ktorá brána nás zastaví.“ Po voľnom víkende je v plnom tréningovom nasadení aj skúsená dvojica Viazanko a Breznanik, čo je vítanou správou pred náročným zápasom programom.

Na Žitnom ostrove nás nečaká ľahký zápas. Z jedného uhľa pohľadu na zverencov trénera Fabuľu čaká druhý tím našej ligy a na druhej strane je zarážajúca aj naša bilancia na ihriskách súperov, ktorú je na čase zmeniť. Doposiaľ sme z ihrísk súperov získali len štyri body za remízu v Senici a výhru na pôde nováčika zo Serede. Napriek tomu sme v poslednom zápase na umelom trávniku v Žiline zanechali dobrý dojem. Viacero dobrých príležitostí sme nedokázali premeniť a dvojgólová prehra bola na svete. Práve premieňanie gólových šancí a zodpovedný kolektívny výkon je cesta k úspechu aj proti Dunajskej Strede. Našu negatívnu bilanciu z ihrísk súperov zhodnotil aj trénera Fabuľa: „Stále si myslíme, že je to o nastavení jednotlivca, o tom, že tá mentalita hráčov musí byť víťazná. A je jedno, kde hrám. Niektorí hráči sú z prostredia vyhrám – prehrám, nevadí. To potrebujeme zmeniť a vyriešiť. Ak má niekto tento kód v hlave a má už 27 rokov, je len ťažké to zmeniť. Preto som veľmi rád, že sa nám darí do zostavy zapracovávať mladých hráčov, ktorí sa dajú viac tvarovať. Samozrejme, stále potrebujú na ihrisku pomocnú ruku od skúsenejších. Dávajú im ju, no potrebujeme, aby im dodali ešte viac sebavedomia. A nielen im, ale aj sami sebe, aby dokázali ťahať mužstvo aj počas zápasov vonku.“ Veríme, že sobota bude pravým futbalovým sviatkom na Žitnom ostrove pred plnými tribúnami a s úspešným koncom pre „Železiarov“, ktorí si môžu vylepšiť bilanciu zápasov na ihriskách súperov a zároveň potvrdiť postavenie v hornej šestke tabuľky.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Ivan Kružliak

Asistent 1 :   Gabriel Ádám

Asistent 2 :   Mário Roszbeck

Delegát spravodajca SFZ :  František Nagy

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ladislav Gádoši

 


Vzájomné zápasy :

22.7.2018 Podbrezová D. Streda 1 : 2
Mikuš – Pačinda, K. Vida
14.10.2017 Podbrezová D. Streda 0 : 2
Huk, Ljubicić
22.7.2017 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Pačinda
14.5.2017 D. Streda Podbrezová 2 : 2
Vida, Šafranko – Mikuš, Bernadina
18.2.2017 Podbrezová D. Streda 0 : 0
17.9.2016 D. Streda Podbrezová 0 : 0
23.4.2016 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Ljubicić
27.11.2015 Podbrezová D. Streda 0 : 0
29.8.2015 D. Streda Podbrezová 5 : 1
Szarka 4, Ľupták – Mehanović
23.5.2015 Podbrezová D. Streda 2 : 3
Kupčík, Nworah – Szarka 2, Brašeň
7.3.2015 D. Streda Podbrezová 1 : 0
Michalík
16.9.2014 Podbrezová D. Streda 3 : 0
Vaščák 2, Kochan

 


Forma DAC D. Streda :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V P V V V