Dunajskej Strede sme opäť podľahli gólom v závere stretnutia

Dvanáste kolo Fortuna ligy prinieslo odvetný duel „Železiarov“ na pôde Dunajskej Stredy a diváci boli svedkami krásneho futbalového divadla. Vyše sedem a pol tisíc divákov na štadióne videlo päť gólov, vzrušujúce futbalové akcie a tuhý boj o výsledok až do posledných minút. Úvod stretnutia vyšiel domácim, keď v 4. minúte na presný center Davisa nabehol útočník Bayo a jeho razantná hlavička skončila v siete bezmocného brankára Kuciaka. Domácim výrazne pomáhali fantastický diváci, čo na tlačovke po zápase zmienil aj tréner Fabuľa: „Úvod zápasu bol pre niektorých nový, lebo toľko divákov ešte nevideli. Dostali sme sa do hry, aj sme viedli.“ K spomínanému obratu zavelil stredopoliar Michal Obročník. V 13. minúte sa po prihrávke Breznanika dostal k lopte na hranici šestnástky Obročník, ktorý si ju krásne pripravil na pravačku a prudkou strelou vymietol šibenicu domácej brány. Gól pokropil zverencov trénera Fabuľu živou vodou a v 21. minúte to už bolo 1:2. V pokutovom území priťukol loptu aktívny Mikuš k Leškovi a jeho strieľanú prihrávku doklepol do brány tiesnený Breznanik. Prvopolčasová výhra sa nerodila ľahko, ale v dvoch dobrých situáciách podržal „Železiarov“ pozorný brankár Kuciak. Túžili sme bodovať, nezvládnuté začiatky oboch polčasov nám to avšak znemožnili. Bola tu tradične vynikajúca atmosféra, pre domácich sú tribúny ani nie dvanástym, ale snáď aj trinástym či štrnástym hráčom. Veľa výsledkov dosahujú v závere, a to nie je náhoda. My sme spravili chyby a dostali lacné góly, dvakrát sme nechali nepokrytého hráča. Výkon z našej strany ale zniesol najprísnejšie kritériá,“ hodnotil náš výkon brankár Kuciak.

Práve nezvládnuté úvody nás stáli lepší výsledok. Druhý polčas sme ale prvú šancu mali my. Breznanik ihneď nebezpečne vystrelil, no mieril tesne vedľa. Štvrtá minúta druhého polčasu už bola gólová, ale na domácej strane. Center Davisa z priameho kopu sa nám nepodarilo odvrátiť, loptu predĺžil k Bayovi Šatka a prvý menovaný z rohu päťky prepálil Kuciaka. Zápas dostal nový rozmer a gólové akcie sa striedali na oboch stranách. Na našej strane si dobré príležitosti vypracovala najaktívnejšia dvojica Mikuš a Breznanik, ale bez gólového efektu. Na domácej strane mal na hlave svoj tretí gól Bayo, ale mieril tesne vedľa. O osude stretnutia a troch bodoch pre domácich rozhodol maďarský legionár Kalmár. Päť minút pred konečným hvizdom si zasekol domáci stredopoliar Barana a strelou po zemi k žrdi rozhodol o výhre domácich. Bohužiaľ opäť sme siahali proti DAC na body, ale posledné minúty nás pripravili, čo i len o bod. Hrdosť na náš výkon vyjadril aj tréner Fabuľa: V druhom polčase sme mali laxný vstup, urobili sme hrubé individuálne chyby, ktoré nás stáli body. Vidieť obrovský progres, nepoľavíme, je to dobrá cesta. Verím, že sa dostaneme aj do fázy, keď dokážeme v Dunajskej Strede vyhrať.“

Napriek strate bodov ostávame na šiestej priečke, ktorú nám atakuje nováčik zo Serede s rovnakým ziskom bodov, šestnásť. Najbližšie na náš čaká v televíznom zápase nezdolaný prvý tím tabuľky našej ligy – ŠK Slovan Bratislava. Verme, že domáca séria pozitívnych výkonov a výsledkov v Zelpo Aréne bude pokračovať aj so silným Slovanom a diváci si prídu na svoje!