Dvojčatá Alexander a Viktor Mojžišovci podpísali profesionálne kontrakty

FK Železiarne Podbrezová podpísal profesionálne kontrakty s dvojicou mladých futbalistov. Ide o dvojičky Alexandra a Viktora Mojžišovcov, ktorí s A- mužstvom absolvovali už zimnú prípravu a zúčastnili sa aj sústredenia v Turecku. Dĺžka zmluvy pri oboch perspektívnych mladých hráčoch znie na tri roky.

Obaja mladíci hrávali od úplných začiatkov spolu. Ako šesťroční začínali s futbalom v Hontianskych Nemciach, odkiaľ sa v deviatich rokoch presunuli do FK Dukla Banská Bystrica. Súčasťou štruktúr tohto mužstva boli až do leta minulého roku, kedy prešli do FK Železiarne Podbrezová, kde nastupovali za najstarší dorastenecký výber U-19, pričom ľavý obranca Alexander odohral deväťdesiat minút v jesennej časti za B- mužstvo „Železiarov“ a ofenzívny záložník Viktor osemnásť.

„Vnímam to len pozitívne, ale viem, že to prináša aj väčšiu zodpovednosť a teraz už aj profesionalizmus a všetko, čo k tomu patrí. Znamená to pre mňa, že prechádzam do vyššej úrovne a musím robiť všetko pre to, aby som sa čo najrýchlejšie adaptoval na mužský futbal a samozrejme postupom času aj zlepšoval,“ povedal Alexander: „Som rád a teší ma, že sa klub rozhodol ponúknuť mi profesionálnu zmluvu. Moje prvé pocity po podpise zmluvy boli pozitívne. To, že som dostal možnosť sa pridať do A tímu je pre mňa veľký krok v mojej futbalovej kariére. A som rád, že si ma tréner vybral do A tímu a, že som dostal takúto možnosť,“ dodal Viktor.

Podpis profesionálnych kontraktov je pre mladých hráčov odmenou za ich tvrdú prácu a motiváciou pre ďalších hráčov dorasteneckých družstiev, ktorí už mali možnosť nakuknúť do kabíny ligového mužstva. Práve jeden z bratov, Viktor, dostal možnosť už počas víkendu a vo svojom prvom ligovom štarte odohral 45 minút a prispel k zisku troch bodov na pôde FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Matej Kubove