Fabuľa zložil hráčom v Michalovciach absolutórium, duel rozhodla červená karta Kriváka

Tretia prehra po sebe prišla pre futbalistov FK Železiarne Podbrezová na východe republiky, pretože všetky tri body pre seba uchmatli hráči MFK Zemplín Michalovce. Všetko podstatné sa udialo už v prvých minútach stretnutia, ktoré rozhodli o osude duelu.

Ešte sa len začalo hrať a domáci získali výhodu pokutového kopu. V štvrtej minúte vystihol pomalú malú domov od Matúša Turňu útočník Sulley, ktorý obišiel brankára Martina Kuciaka a zakončil smerom do opustenej brány, lenže loptu rukou zastavil obranca Ján Krivák. Hlavný rozhodca bez akýchkoľvek protestov z hosťujúcej strany nariadil pokutový kop a obrancovi ukázal červenú kartu. Domáci kapitán Igor Žofčák z jedenástich metrov v šiestej minúte bez problémov prekonal Kuciaka, čim poslal Michalovce do vedenia.

O jedenásť minút neskôr to bolo už 2:0. Po rohovom kope Kavka vrátil loptu pred bránu a vo vnútri pokutového územia sa najlepšie zorientoval Koscelník 2:0. „Železiari“ aj napriek oslabeniu bojovali o zvrat a v 28. minúte sa aktivita hostí vyplatila. Presadil sa mladý Viktor Jedinák. Jeho prvý pokus ešte brankár Bieszczad zastavil, na následnú strelu ex-Seničana, ktorý prudkou ranou poslal loptu až do siete, už nestačil.

Len minútu po góle ale prišiel zaujímavý ťah Mareka Fabuľu, pretože prišlo dvojstriedanie. Z ihriska odišiel aj autor nášho presného zásahu, spoločne s ním Matúš Turňa. Hrať vybehli Andrej Rendla a Miroslavom Viazankom.

Vyrovnať mohol Holanďan Endy Opoku Bernadina v 37. minúte, nakoľko svojim streleckým zakončením trafil žrď brány Zemplínu Michalovce. O dorážku sa chcel postarať Dávid Leško, defenzíva súpera pred ním loptu v poslednej chvíli odvrátila. Do polčasu ešte zahrozil aktívny ghanský útočník Sulley, z dobrej pozície prestrelil priestor troch žrdí.

V druhom polčase pokračoval veľmi zaujímavý duel, ktorý mohol na nerozhodný stav upraviť Bernadina, avšak skvelým zákrokom sa blysol gólman Biesczczad. Ten vytiahol nebezpečnú strelu nášho útočníka letiacu do rohu svätyne na rohový kop.

Ako hra plynula, tak vyložených šancí ubúdalo, no podbrezovská defenzíva si musela dávať veľký pozor hlavne na aktívneho Sulleyho, ktorý to skúšal filigránskou pätičkou, zakončil vedľa Kuciakovej brány. V ďalšej možnosti jeho aktivitu preťala zástavka postranného arbitra, ktorá ho nachytala v postavení mimo hru.

Trinásť minút pred koncom riadnej hracej doby tak mohol rozhodnúť striedajúci útočník Martin Regáli. Ten zakončil z hranice pokutového územia strelou po michalovskom trávniku, všetko vyriešil Martin Kuciak, ktorý si pripísal veľmi dôležitý zákrok.

V závere sa Podbrezová snažila tlačiť do brány protivníka čo to len šlo, nanešťastie si naši futbalisti nedokázali vytvoriť tlak, ktorý by znamenal vyrovnanie, a tak sme sa z východu republiky vrátili bez bodov.

„Zápas mal z našej strany vyzerať inak, no v 5. minúte sa nám rozpadol celý koncept prípravy. Potrebovali sme to veľmi rýchlo zmeniť, čo súper využil na druhý gól. Aktívnou hrou sme znížili tento stav a zdramatizovali zápas, škoda, že sme nevyrovnali. Mojim hráčom patrí absolutórium, pretože odviedli veľmi dobrú hru. Hrali sme o jedného menej a myslím si, že sme si zaslúžili remízu,“ zhodnotil stretnutie podbrezovský kormidelník Marek Fabuľa.