Formu v zápasoch s Prešovom sme nepotvrdili: „Remízu musíme akceptovať,“ hovorí Fabuľa

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová nedokázali doma potvrdiť predošlé trojbodové stretnutia a proti 1. FC Tatran Prešov v Zelpo Arene iba remizovali, čím klesli z ôsmej pozície. Prešov naopak určite nabral niekoľko psychických síl do záveru ligy.

V upršanom počasí a na ťažkom teréne to bol boj z oboch strán, o čom svedčí aj veľa kartových trestov. Prvá vážna šanca prišla až po polhodine hry, kedy Leško v páde medzi dvomi obrancami zakončil center do brvna. V 35. minúte sa ale fanúšikovia mohli tešiť, Lazar Djordjević poslal centrovaný pas oblasťou medzi hlavou a chrbtom do siete: „Snažil som sa loptu trafiť čo najlepšie. Nakoniec som ju zasiahol chrbtom, ale aj tak som dal gól,“ hovoril po zápase srbský obranca. Do polčasu sa navyše nechal po druhej žltej vylúčiť hosťujúci obranca Udeh: „Svojím spôsobom sme do stretnutia vstúpili veľmi dobre a mali sme hru pod kontrolou. V prvom polčase sme dali gól na 1:0, čím sme sa kus upokojili a navyše prišla aj červená karta. Polčas sa dohral s tým, že sme chceli zvýšiť snahu,“ hodnotil na tlačovej konferencii tréner Marek Fabuľa.

Obrovskú šancu v druhom dejstve mal Wiezik, zoči-voči Lukáčovi neuspel. Prišiel tak trest. Po centri sprava loptu z voleja trafil Lukáš Micherda a zakončil ju mimo dosah Kuciaka. V záverečnej desaťminútovke zastavil hlavičku Kostelného náš bývalý brankár Lukáč v podstate na bránkovej čiare, a tak sa body delili: „Je pravda, že druhý polčas nám práve naopak nesadol. Boli sme nervózni a ten pokoj nám chýbal, pretože niektorí hráči podceňovali isté veci. Na základne toho sa súper v niektorých herných situáciách chytil. Treba však povedať, že Jakub Wiezik mal miliónpercentnú šancu, kedy to mohol uzavrieť a mohlo to byť vybavené. Škoda aj štandardiek, ktoré sme nepremenili a mali sme z nich dobrých príležitostí. Padalo nám to a nedokázali sme tú loptu doklepnúť. Na tomto teréne nešlo o hernú krásu. Bolo to treba dostať od jednej brány k druhej a dokázať sa tam presadiť. Bohužiaľ, gólovú situáciu sme neustrážili svojím nedbanlivým počinom, a preto sa body delili. Nakoniec to musí byť spravodlivé, pretože tak, ako sme mohli my, tak mohli aj hostia. Musíme to akceptovať, ideme ďalej,“ rozprával nie príliš spokojne náš hlavný tréner Fabuľa.

„Dostali sme sa pod tlak, nevyužili sme šance a Prešov to využil,“ nechal sa počuť Lazar Djordjević: „Ihrisko bolo ťažké, ale oba tímy mali rovnaké podmienky, takže na to sa vyhovárať nemôžeme. Mali sme dať druhý gól, ktorým by sme stretnutie v podstate ukončili, ale bohužiaľ, skončilo to 1:1. Musíme na to rýchlo zabudnúť, sústrediť sa na ďalšie stretnutie a uhrať čo najlepší výsledok. Taký je futbal, ale ideme ďalej a budeme sa snažiť vyhrávať,“ verí strelec nášho jediného presného zásahu v stretnutí: „Verím, že po sviatkoch to bude aj vzhľadom k terénu lepší futbal a pre nás znova úspešné,“ doplnil Marek Fabuľa.

„Železiari“ tak po tejto remíze klesli na deviate miesto, o bod za MFK Zemplín Michalovce. Na siedmu Nitru strácame bodom deväť, pred desiatymi Zlatými Moravcami máme náskok jedného. V najbližšom kole cestuje Podbrezová práve do Zlatých Moraviec, kde však odohrá stretnutie s FC Nitra, pretože tej sa prestavuje štadión. Výkop duelu je v sobotu 7. apríla 2018 o 17:00.