Fortuna liga sa po zimnej prestávke vracia do Zelpo Arény

Jarné prvé kolo zvládli hráči Podbrezovej na výbornú a po výhre 1:3 na pôde Nitry je nálada pred zápasom s Ružomberkom plná optimizmu. Dobrý výkon a tri strelené góly sú dobrým odrazovým mostíkom pred zajtrajším duelom, ktorý začína o 14:00 hod. v Zelpo Aréne. Súperom je nám momentálne štvrtý tím Fortuna ligy – MFK Ružomberok a potvrdenie troch bodov z Nitry by bolo výborným štartom do jarných bojov v najvyššej futbalovej súťaži.

Ružomberčania v poslednom kole na svojom trávniku jednoznačne porazili posledné Zlaté Moravce 4:0 a potvrdili tak štvrté miesto, ktoré im zaručuje miestenku v boji o titul. Počas zimnej prestávky nenastal väčší pohyb v kádri českého trénera Davida Holoubka, ktorému do tímu nepribudol žiadny skúsenejší futbalista. Šancu ukázať sa dostali len hráči z dorastu a treťoligovej juniorky. Naopak v jarnej časti už nebude v ružomberskom drese pokračovať jeden z dlhodobých lídrov. Krídelník Erik Daniel sa rozhodol podpísať zmluvu s bratislavským Slovanom a vedenie Ružomberka ho pre posledný polrok platnej zmluvy preradilo do treťoligovej rezervy. Jeho miesto na kraji ihriska prebral v poslednom domácom zápase Macedónčan Kostadinov a s jedným gólom a asistenciou sa zaradil k najlepším hráčom.

„Železiari“ začali jarnú časť ukážkovo. Po góloch nových hráčov v našom drese – Oravca, Špyrku a Urbaniča sme zvíťazili 1:3 v Nitre a výborne odštartovali prerod Podbrezovej. Mladý tím okolo skúseného kapitána Miroslava Viazanka ukázal potenciál, na ktorý sa momentálne teší každý fanúšik. Bohužiaľ zo zápasu v Nitre si nešťastne zranenie odniesol stredopoliar Jozef Pastorek, ktorého okrem stehov na obočí limituje aj prasknutý nadočnicový oblúk. Aj z tohto dôvodu vedenie ihneď zareagovalo a v posledný prestupový deň dotiahlo hosťovanie ďalšieho kreatívneho stredopoliara Filipa Halgoša z FK Viktoria Žižkov. K nášmu najbližšiemu súperovi sa vyjadril aj tréner Vladimír Veselý : „Rešpektujeme kvalitu súpera. Poznáme jeho silné stránky, ale chceme sa presadiť svojou aktívnou hrou a potešiť oko diváka, ktorý si nájde cestu na náš štadión.“

Posledné vety sú zárukou toho, že každý kto v sobotu zavíta na tribúny Zelpo Arény môže byť právom zvedavý na výkon Podbrezovej. Pred nami je dôležitý duel, ktorý môže ukázať správnosť nastavenej cesty podbrezovského futbalu. Výkop zápasu proti MFK Ružomberok je o 14:00 hod. a pre Vás fanúšikov je pripravený aj pravidelný futbalový spravodajca, ktorého cena bude 0,50 €. Veríme, že si fanúšikovia nájdu cestu na tribúny a spoločne povzbudia hráčov na trávniku Zelpo Arény!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Pavel Ochotnický, Praha

Asistent 1 :      Rastislav Žákech, Bánovce n/B.

Asistent 2 :       Marek Galo, Nitra

Náhradný rozhodca :   Pavol Chmura, Poprad

Delegát spravodajca SFZ :     Eduard Chalmoviansky, Považská Bystrica

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Stanislav Špila, Skalité

 


 

Vzájomné zápasy :

22.9.2018 Ružomberok Podbrezová 3 : 0
Tandir 2, vlastný
18.11.2017 Ružomberok Podbrezová 3 : 0
Qose, Kochan, Takáč
18.8.2017 Podbrezová Ružomberok 1 : 3
Mikuš – Gerec, Gal Andrezly, Takáč
19.5.2017 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Daniel
26.2.2017 Ružomberok Podbrezová 0 : 0
24.9.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Podio, Kochan, Vajda – Lačný
30.4.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Peševski 2, Podio – vlastný
5.12.2015 Ružomberok Podbrezová 3 : 2
Dagbashyan 2, Lupták – Sabler, Viazanko
12.9.2015 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Lovás
8.5.2015 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Masaryk, Rosa
22.11.2014 Podbrezová Ružomberok 1 : 2
Vaščák – Almaský, Nagy
23.8.2014 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Zreľák, Kružliak

 


Forma MFK Ružomberok :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
P R V R V