Gerebenits a Barbora v akcii proti Severnému Macedónsku

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v druhom zápase prípravného turnaja Antalya Cup v Turecku s rovesníkmi zo Severného Macedónska 2:2.

Nás samozrejme teší, že v základnej zostave nechýbala dvojica Železiarov, Roland Gerebenits a Vladimír Barborka. Obaja v zápase odohrali rovnaku porciu minút, keď ich v 64. minúte striedali Vojtko a Kadár.

Ako prví v zápase pohrozili slovenskí reprezentanti, v 9. min potiahol po pravej strane loptu Gerebenits, centrom ju poslal do päťky, kde bol Goljan. Obrana súpera si nášho útočníka však ustrážila a loptu poslala do bezpečia. V 19. min zahrával Churlinov zo Severného Macedónska priamy kop, jeho pokus však letel nad bránku. V 24. min ten istý hráč získal loptu v strede ihriska, rýchlym protiútokom ju dostal až pred našu bránku, vystrelil a tá skončila v bránke – 1:0. V závere polčasu mali ešte obe mužstvá výhodu štandardnej situácie spoza šestnástky, gól však už do prestávky nepadol.

Hneď po prestávke chytil Belko strelu Dimoského a o pár minút neskôr brankár Slovákov zneškodnil aj pokus Ramadana. V 55. min sa tešili z gólu na 2:0 Severní Macedónci, keď Radulovikj ostal po rohu nestrážený a loptu poslal do siete.

V 63. min pohrozili sokolíci, keď Goljan vysunul Kmeťa, ktorý vystrelil, Serafimov jeho pokus vytesnil na roh. V 77. min naši chlapci korigovali stav na 1:2. Gólu predchádzala pekná akcia, keď Pokorný našiel pasom Bernáta, jeho strelu vytlačil brankár súpera na roh. Po jeho zahratí sa lopta dostala k Iľkovi a ten ju poslal do siete.

Sokolíci boli pri chuti, v 80. min smeroval pokus Gona nad bránku. V 89. min sa mladí Slováci dočkali odmeny za aktivitu. Z pravej strany centroval Kaprálik, jeho nákop si do vlastnej siete tečoval Krstevski – 2:2. V nadstavenom čase boli sokolíci blízko k obratu skóre, ale hlavičku Kaprálika v dobrej pozícii kryl Serafimov.

SEVERNÉ MACEDÓNSKO U21 – SLOVENSKO U21 2:2 (1:0)

Góly: 24. Churlinov, 55. Radulovikj – 77. Iľko, 89. Krstevski (vl.)

ŽK: bez kariet

SEVERNÉ MACEDÓNSKO U21: Denkovski – Antonovski, Mladenovski, Gjurkovski, Elezi, Fazlagikj, Churlinov, Ilievski, Aleksovski, Berisha, Grozdanovski.

SLOVENSKO U21: Belko – Suľa (64. Mihálek), Malý, Pišoja (46. Nemčík), Barbora (64. Vojtko) – Nebyla (64. Bernát), Múdry (64. Pokorný), Potoma (64. Gono) – Kmeť (64. Iľko), Gerebenits (64. Kadák), Goljan (80. Kaprálik). Tréner: Jaroslav Kentoš

Uzbekistan20111:31

Ďalší zápas slovenského výberu na Antalya Cupe je na programe v pondelok 29. marca o 17:00 SEČ proti Ukrajine.