Godál okorenil návrat do zostavy gólom, obával sa kondície

Po odloženom stretnutí s Dubnicou nabehli hráča FK Železiarne Podbrezová naspäť do zápasového kolotoča veľmi dobre, v Zelpo Arene sme porazili MŠK Žilina B pomerne hladko 3:0.

Aktivita bola na našej strane celý čas. Až na zaváhanie Ivana Reháka z úvodných sekúnd sme mladých „Šošonov“ prakticky do ničoho nepustili: „Na úvod prišla asi jediná chyba v defenzíve, ale chvalabohu sme ich neposadili na koňa a celý zápas sme vzadu mali pod kontrolou. Neboli tam závary, za defenzívu som rád,“ hovorí Boris Godál, ktorý sa vrátil po zdravotných problémov, v strede trojčlennej defenzívy nastúpil s kapitánskou páskou: „Trochu som sa obával, že kondične to bude problém, keďže tréningová a zápasová kondícia sú dve rôzne veci, ale popracovali sme, dva týždne boli tvrdé, no pre mňa super. Vrátil som sa. Som rád, že sme vyhrali a nedostali gól,“ pokračuje skúsený futbalista.

Navyše jeden presný zásah sám strelil. Dôležitý, v 78. minúte upravoval na 2:0: „Po druhom góle sme sa upokojili. Prišiel zo štandardky. Mali sme ich dosť a takisto výškovú prevahu, čiže bolo otázkou času, kým to tam padne,“ myslí si: „Na lopte sme neboli až takí dominantní ako v predošlých zápasoch. Možno to bolo spôsobené aj odloženým zápasom a tým, že na lavičke sme mali štyroch reprezentantov, no to len ukazuje silu nášho tímu. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali, pridali sme a odmenou boli tri góly,“ zhrnul Boris Godál.

Tréner Roman Skuhravý spravil v zostave niekoľko nutných zmien: „To, že nehrali od začiatku Ludha, Kováčik, Bakaľa a Galčík bolo spôsobené tým, že boli v reprezentácii a veľa cestovali. Guľa navyše odohral oba zápas komplet. Ja v tejto chvíli premýšľam o tom, aby som ich udržal zdravých. Čaká nás ešte dosť zápasov, oni majú ďalší reprezentačný zraz, budú cestovať do Ruska a Litvy. Jednoznačne sme sa rozhodli takto, šetriť ich. Ani som nepremýšľal inak. To, že nehrali Ludha a Bakaľa bolo z trochu iného dôvodu, oni potrebujú mať plný tréningový režim a to v U21 nemali. Dôvody boli rôzne, ale celý týždeň sme pracovali s tým tímom, ktorý začal od začiatku,“ ozrejmil svoje rozhodnutie český kouč.

„Keď mužstvo vypadne zo zápasového rytmu, tak si kladiete otázku, či ste urobili všetko pre to, aby sme boli dobre nachystaní a chytili tempo zápasu. Opticky sme mali stretnutie 90 minút pod kontrolou, prvý polčas však bol kostrbatý. Bolo to dané aj zmenami v zostave. Využívali sme viac dlhých prihrávok ako sme zvyknutí. Keď sa to sčíta, tak je z toho takýto výkon. Musím však povedať, že plán, ktorý sme mali do celého zápasu, že si môžeme pomôcť striedaniami, tak vyšiel. Mám pocit, že po tom ako sme si niečo povedali v polčase, tak sa to zmenilo a bolo to na ihrisku vidieť. Veľmi si vážim toto víťazstvo. Je to ďalšie s nulou. Znova nám to ukázalo veľa o hráčoch aj systéme,“ zhodnotil zápas Roman Skuhravý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *