Hattrick Pavúka a pohodlné víťazstvo nad Popradom

Po smolnom vypadnutí v osemfinále Slovnaft Cupu, kedy naši chlapci nestačili na fortunaligovú Žilinu a podľahli jej po dramatickom penaltovom rozstrele 6:5, nás čakal v sobotu súboj 24. kola II. futbalovej ligy. Od 16:00 nastúpili Železiari, v domácej Zelpo aréne, proti poslednému tímu tabuľky – FK Poprad.

Železiari začali od úvodných minút potvrdzovať rolu favorita a naplno sa zahryzli do svojho súpera.  V 11. minúte našiel Grendel presným centrom Grešáka, ten však nemieril presne. Prvý presný zásah zaknihovali Železiari v 16. minúte. Kováčik našiel presným centrom Pavúka a ten už loptu usmernil do brány – 1:0.  O štyri minúty neskôr to už mohlo byť o dva góly, Kováčik však v sľubnej pozícií mieril nad.  Čo sa nepodarilo Kováčikovi  v 20. Minúte, zvládol na výbornú Kukoľ, ktorý v 27. minúte vletel do 16-tky hostí a krížnou strelou zvýšil naše vedenie – 2:0.  V 36. minúte sa o slovo po prvýkrát v zápase prihlásil Galčík, vo výbornej pozícií mieril vedľa hosťujúcej brány. O štyri minúty bol opäť v akcii Galčík, tentokrát mieril presne, no jeho strele chýbala razancia. Do kabín odchádzali Železiari nakoniec s trojgólovým vedením, keď  v 41. minúte center Pavúka skončil aj s prispením hosťujúceho brankára v sieti – 3:0.  V závere polčasu ešte aktívny Pavúk nastrelil brvno Pohoryliakovej brány.  Úvod druhého polčasu vyšiel Železiarom výborne. Už po dvoch minútach našiel Grešák presným centrom Pavúka a ten zavŕšil svoj hattrick – 4:0. Aj napriek štvorgólovému vedeniu neubrali Železiari nohu z plynu a naďalej herne dominovali. V 62. minúte sa ocitol vo výbornej pozícií striedajúci Skiba, proti jeho strele však výborne zasiahol hosťujúci brankár. Vzápätí prišla ďalšia veľká šanca domácich, Kováčik našiel v 16-tke Galčíka, jeho gólovú strelu zblokovala obrana hostí na rohový kop.  V rozmedzí 69. a 71.minúty  bol blízko ku gólu opäť Kováčik, no v oboch prípadoch nebol úspešný. V 82. minúte to ešte skúšal z diaľky Breznanik, jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil.  V 84. minúte sa prvej šance v zápase dočkali hostia, Maliňak obišiel Ludhu, no z ťažkého uhla nemieril presne. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo a Železiari si tak pripísali na svoje konto pohodlné víťazstvo proti poslednému celku tabuľky.

Hattrick Pavúka a debut Mateja Grešáka

Na sobotnom víťazstve v Zelpo aréne mal obrovský podiel Dano Pavúk, ktorý konto podtatrancov zaťažil troma gólmi. Nás zaujímal jeho pohľad na sobotné stretnutie… „Zápas hodnotím určite pozitívne. Vyhrali sme, čo bolo našim hlavným cieľom. Strelili sme štyri góly a navyše sa nám podarilo neinkasovať. Zápas nám vyšiel tak, ako sme si to predstavovali,“  zhodnotil sobotné stretnutie najlepší strelec mužstva s desiatimi presnými zásahmi. „Pri prvom góle som videl, že Guľa sa chystá odcentrovať, tak som si nabehol na prvú tyč a snažil sa už len usmerniť loptu do brány. Pri druhom góle lopta smerovala do brány a brankár ju len predĺžil za seba, takže som rád, že aj tento gól pripísali mne.  Pri treťom góle som stavil na svoj inštinkt. Cítil som, že sa lopta môže dostať za obrancu, našiel som si tam priestor a nakoniec to vyšlo. Podobné situácie, ako pri góloch, sa snažím vyhľadávať aj v tréningu, takže som rád, že mi to tentokrát vyšlo,“ opísal gólové situácie 23-ročný odchovanec 1. FC Tatran Prešov.

Pri treťom góle Pavúka si asistenciu pripísal Matej Grešák, pre ktorého to bol prvý zápas v základnej zostave po príchode práve z tábora FK Poprad. „Hrať proti bývalým spoluhráčom  vždy pridá zápasu iskru navyše. Som rád, že som dostal šancu od začiatku. Prvýkrát som nastúpil na ligový zápas v Zelpo aréne, takže som si to poriadne užil,“  netajil svoje nadšenie po ligovom debute v Zelpo aréne  Matej, ktorý v stretnutí nastúpil na ľavom kraji obrany. Priznám sa, že oveľa radšej útočím. Som rád za každú možnosť streliť gól, či asistovať. Problém mi však nerobí ani bránenie, keďže som na tejto pozícií nastupoval aj v Poprade. V zápase som sa snažil čo najviac podporovať útok, nabiehať si do voľných priestorov a vytvoriť tak šance pre spoluhráčov. Z časti sa mi to podarilo, no prial som si aj skórovať. Každopádne vždy to môže byť lepšie a preto sa musím neustále snažiť posúvať svoje výkony,“ zhodnotil svoj prvý štart v základnej zostave Matej Grešák.

Stretnutie v Zelpo aréne vyšlo našim chlapcom výborne po všetkých stránkach. Strelili sme štyri góly, žiaden neinkasovali a výborne sme sa tak naladili na ďalšie stretnutie, ktoré bude z pohľadu boja o postup kľúčové. „Táto výhra nám určite pridá na sebavedomí a nálade v mužstve. Vieme, že nás v sobotu čaká náročný a dôležitý zápas. Pripravíme sa naňho  čo najlepšie počas týždňa a na ihrisku urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme súpera porazili,“ dodal na záver  Dano Pavúk.