Hráči Podbrezovej v reprezentačných dresoch

Aktuálna reprezentačná prestávka je pre fanúšikov „železiarov“ výnimočnejšou ako obvykle. Počas týždňa sa v reprezentačných výberoch svojich krajín objavia až štyria hráči z kádra Vladimíra Veselého. Aj tento počet hráčov je výbornou vizitkou nášho klubu a filozofie, ktorú nastolilo nové vedenie futbalového klubu.

Prvým hráčom, ktorý zasiahol v reprezentačnom drese do akcie je stále len 19-ročný stredný obranca Jakub Kiwior. Mladý obranca ako kapitán viedol poľskú reprezentáciu do 19 rokov v kvalifikačnom zápase proti rovesníkom z Francúzska. Favorit z Francúzska nedokázal prekonať obranu našich susedov, na čom mal nemalú zásluhu aj Jakub a po bezgólovej remíze je Poľsko stále v hre o postup na Majstrovstvá Európy. Na poľskú reprezentáciu čakajú ešte dva zápasy proti rovesníkom zo Švajčiarska a Izraela.

Až trojnásobné zastúpenie máme v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Hlavný tréner Adrián Guľa nominoval do svojho výberu brankára Martina Vantrubu, stredného obrancu Mateja Oravca a stredopoliara Jozefa Špyrku. Slovenských sokolíkov čaká v najbližších dňoch dvojica súperov. Najskôr v piatok 22.3.2019 nastúpia od 17:00 v Žiline proti rovesníkom z Grécka a v utorok 26.3.2019 si v rovnakom čase zmerajú mladí reprezentanti svoje sily v Dunajskej Strede s Nórskom. Dúfajme, že aj spomínaná naša trojica hráčov úspešne zasiahne do zápasov v najcennejšom drese a stanú sa dôležitou súčasťou kádra trénera Adriána Guľu.