Jarnú časť Fortuna ligy odštartujeme v Nitre

Po viac ako dvojmesačnej prestávke sa vracia na slovenské trávniky ligový futbal. Pred tímami sú posledné štyri zápasy základnej časti, ktoré rozhodnú o postupujúcich do nadstavbovej časti o titul a tímoch, ktoré si to rozdajú o záchranu v najvyššej futbalovej súťaži. Zimnú prestávku využilo vedenie FK Železiarne Podbrezová na prestavbu hráčskeho kádra a výrazne omladenie, čo na predsezónnej tlačovej konferencii opísal aj prezident FK Ing. Július Kriváň : „Trend, o ktorom sme hovorili v priebehu jesene, že sa postupne s niektorými staršími hráčmi rozlúčime a príde sem mladá krv, sme počas tejto zimnej príprave uskutočnili a chceme pokračovať v tomto trende aj naďalej.“

S novými tvárami v drese „Železiarov“ vstupuje do jarnej časti aj nový hlavný tréner, 42-ročný Vladimír Veselý, ktorý naposledy viedol druholigový český FK Třinec. Jeho ligová premiéra na trénerskej stoličke v slovenskej najvyššej súťaži sa uskutoční v sobotu, 16.2.2019 v Nitre, kde začnú „Železiari“ tvrdý boj o každý ligový bod, načo je však tréner so svojim mužstvom dokonale pripravený: „Skĺbila sa mlaď so staršími a to je dobre, som spokojný. Našli sme aj nedostatky, zmenili sme štýl hry, chceme hrať útočnejšie, odvážnejšie, kombinačnejšie. Vieme, koľko máme bodov, naivní byť nechceme, tomuto výberu však verím. Mladí nasávajú všetky poznatky, v kabíne sa vytvorila perfektná klíma, všetci ťahajú za jeden povraz.“

Odhodlanie a motivácia zvládnuť prvý jarný duel je obrovské, ale aj na strane nášho súpera. FC Nitra počas zimy opustilo viacero kľúčových hráčov. Jasná brankárska jednotka Lukáš Hroššo odišiel do poľského klubu Zaglebia Sosnowiec, obranca Richard Križan prestúpil do maďarského klubu Puskás Akadémia FC a výrazné trhliny zaznamenala aj ofenzíva Nitranov. Útočník Abdulrahman Taiwo prestúpil do konkurenčného tímu DAC Dunajská Streda a slovenský mládežnícky reprezentant Andrej Fábry do českého FK Jablonec, čím zaznamenal jeden z najväčších zimných prestupov z Fortuna ligy. Naopak do kádra Nitry pribudlo až desať nových hráčov, čo by mohlo mať vplyv na zohratosť zverencov trénera Ivana Galáda. Medzi najvýraznejšie posily možno zaznamenať príchod brankára Branislava Pindrocha z anglického Notts County a stredopoliara Frederika Bilovského z Dukly Praha.

Na našej strane bolo zaznamenaných viacero zaujímavých príchodov, ktoré by mali výrazne posilniť mužstvo „Železiarov“. Najzaujímavejšími posilami sú príchod kreatívneho stredopoliara Samuela Štefánika, ktorý má skúsenosti aj zo slovenskej reprezentácie, brankára Martina Vantrubu z tímu českého veľkoklubu Slavia Praha a perspektívneho obrancu Jakuba Kiwiora, ktorý svoje futbalové kroky robil v belgickom tíme Anderlecht Brusel a patrí medzi najväčšie poľské talenty. Výrazné omladenie kabíny Podbrezovej je pozitívnou správou pre fanúšikov a dúfajme, že aj správnym impulzom pre posun v tabuľke Fortuna ligy!

Prvým ostrým testom v ligovom kolotoči bude sobotný duel proti FC Nitra, ktorý má výkop o 14:00 hod. a napätie fanúšikov je oprávnené. Dobré výsledky a výkony hráčov pod vedením trénera Vladimíra Veselého sú dobrým predpokladom pre zisk prvých jarných bodov už zajtra. Priamy prenos odvysiela internetová televízia huste.tv. ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Peter Ziemba

Asistent 1 :  Ján Pozor

Asistent 2 :   Milan Štrbo

Delegát spravodajca SFZ :  Jaroslav Švarc

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Suchý


 

Vzájomné zápasy :

15.9.2018 Podbrezová Nitra 3 : 2
Leško, Obročník, Wiezik – Vestenický, Kóňa
28.4.2018 Podbrezová Nitra 1 : 0
Njire
7.4.2018 Nitra Podbrezová 0 : 0
9.12.2017 Podbrezová Nitra 1 : 0
Krivák
16.9.2017 Nitra Podbrezová 1 : 0
Kóňa

 


Forma FC Nitra :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
P P V V V