Jednogólové vedenie na dôležité ligové body nestačilo

Po nešťastnej domácej prehre cestovali „železiari“ v sobotu na trávnik majstrovskej Trnavy, ktorá stále reálne bojovala o udržanie sa vo Fortuna lige. Pre Podbrezovú začal zápas výborne, no konečná prehra 3:1 znamená jediné. Trnava je v lige zachránená a posledné dve kolá majú svoj ligovú osud v rukách hráči Podbrezovej.

Celý prvý polčas patril našim hráčom, aktívnou hrou sa tlačili do zakončenia a dokonale zaskočili domácich. V 6. minúte sa dostal do prvého zakončenia Hlohovský, ale po peknej kombinácii mieril vedľa brány. O štyri minúty sa „železiari“ už radovali z úvodného gólu. Na dlhú loptu za obranu si zbehol Leško, jeho tečovaný pokus ešte Bolek s námahou vyrazil a 17-ročný Ďatko sa pretlačil do gólovej dorážky 0:1. Výborný vstup do duelu, ale opäť zastavila nevynútená chyba a rýchly vyrovnávajúci gól. Prešli len tri minúty, po autovom vhadzovaní domácich sme rýchlo prišli o získanú loptu, rýchla kolmá prihrávka našla nabiehajúceho Miesenböcka a jeho strieľaný center si nešťastne do vlastnej brány zrazil Obročník. Napriek ťažkej rane sa hráči trénera Veselého pozbierali a ďalej sa snažili byť aktívnejším mužstvom. Obrovskú šancu na strhnutie vedenia mal v 32. minúte Špyrka, no po dobrej prihrávke od Obročníka z hranice päťky mieril len do pripraveného brankára Boleka. Tesne pred polčasom mali rovnakú príležitosť aj domáci, spätná prihrávka Turňu našla na strede brány voľného Miesenböcka, ale s jeho strelou k žrdi si bravúrne poradil Vantruba. „Mrzí ma výsledok, pretože sme to mali slušne rozohrané, no rýchlo sme dostali gól na 1:1. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, mali sme nejaké príležitosti. Druhý polčas, keď sme chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, urobili sme dve až tri chyby, ktoré domáci nevyužili, ale potom sme prehrali zápas vo vlastnej šestnástke, kde domáci zápas rozhodli. Chceli sme to ešte skorigovať, žiaľ, nejaké pološance sme mali, ale už sa nám to nepodarilo,“ hodnotil duel tréner Vladimír Veselý.

Treba povedať, že po prvom polčase sa nám bod málil, ale vstup do druhého dejstva mali lepší domáci, čo poznačil aj vynútený odchod stredného obrancu Jakuba Kiwiora. Už v 48. minúte sa rýchlostne presadil Yilmaz cez Podstavka a zoči-voči Vantrubovi mieril vedľa. O desať minút neskôr sa v súboji stretla rovnaká dvojica hráčov, opäť bol úspešnejší útočník Trnavy a jeho strela len obtrela žrď našej brány. Do tretice sa už bohužiaľ pre Podbrezovú Yilmaz gólovo presadil. Center aktívneho Miesenböcka našiel medzi obrancami nepokrytého útočníka a ten si s prehľadom poradil s gólovou situáciou 2:1. Pohromu pre „železiarov“ dokonal v 75. minúte ďalší z ťahúňov Trnavy, rakúsky stredopoliar Fabian Miesenböck. Čonka naviedol loptu na stred ihriska, v pokutovom území našiel zbiehajúceho Miesenböcka a ten tvrdou strelou pod brvno prestrelil Vantrubu. Druhopolčasový výkon stál „železiarov“ dobre rozbehnutý duel a body do tabuľky našej ligy. „Mali sme kvalitu na víťazstvo v Trnave, prvý polčas bol z našej strany vynikajúci. Položila nás séria menších chýb a inkasovali zbytočné góly. Ak by nám to vzadu fungovalo, tak nedostaneme tri góly a nie sme tam, kde sme. Niet však už viac času, musíme sa riadne skonsolidovať, lebo nás čakajú rozhodujúce zápasy. Padli sme najnižšie ako sa dalo. Musíme zabudnúť na túto prehru, aj na všetky predchádzajúce a vyhrať oba zostávajúce duely,“ zhodnotil zápas i našu situáciu brankár Martin Vantruba. Aj napriek prehre je situácia v tabuľke pred poslednými dvomi zápasmi otvorená. Podbrezová stráca na predposledný Trenčín len bod a práve s týmto súperom sa stretne v najbližšom ligovom kole. Rozhodne sa vo vzájomnom zápase, čo je veľkým lákadlom pre fanúšikov a obrovskou motiváciou aj pre hráčov. Verme, že tréner Veselý so svojim realizačným tímom pripraví hráčov a z myjavského štadióna, kde hrá svoje domáce zápasy Trenčín, si dovezieme tri body zaručujúce posun v tabuľke Fortuna ligy!