Jeseň ukončíme doma s Nitrou: „Musíme vyhrať,“ hovorí Kuciak

Už len posledný zápas ostáva odohrať a jesenná časť Fortuna ligy 2017/18 bude uzavretá. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová na domácom trávniku privítajú hráčov FC Nitra a budú sa pokúšať uzavrieť tohtoročné pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži čo najlepšie, teda víťazstvom.

To neprišlo už osem kôl. Naposledy sme vyhrali v posledný septembrový deň proti Senici. V posledných dvoch stretnutiach sa však do tímu vrátila mentalita, ktorá panovala v úspešnej minulosezónnej jesennej časti. Po domácej remíze 1:1 so Slovanom Bratislava sme v Žiline síce prehrali, ale iba veľmi tesne a navyše po dobrom výkone: „Zápas bol z nášho pohľadu výborný, pretože keď ho porovnám s tým, ktorý sme tu odohrali v pohári, tak bolo vidno na tíme progres a zlepšenie u chlapcov. Dôležité je, že sme sa aj emočný kvocient bol na vysokej úrovni a to pomohlo k tomu, že duel bol otvorený až do konca. Neprišli sme sa so Žilinou porovnávať v kvalite, ale snažili sme sa tímovosťou a organizáciou získať zo zápasu aspoň bod,“ hovoril na tlačovej konferencii po stretnutí s MŠK Marek Fabuľa.

„Posledné dva zápasy sme sa zdvihli. Organizácia hry bola na inej úrovni, len škoda, že nie sme efektívnejší smerom dopredu, pretože aj teraz tam boli situácie, ktoré si v predfinálnej fáze pýtali lepšie riešenie. Na druhej strane mi to vlieva do krvi taký optimizmus, pretože duch mužstva sa vracia naspäť. Treba to trochu doladiť a v ďalších zápasoch ukázať,“ aj pozitívne konštatoval brankár Martin Kuciak, ktorý verí, že jeseň „Železiari“ ukončia víťazstvom.

„Posledný jesenný zápas musíme doma stopercentne zvládnuť. Tri body musia ostať u nás doma. Bude to pre každého vrchol tejto sezóny. Nechcem, aby nám nervozita alebo prílišné chcenie zväzovalo nohy, ale ten zápas musíme zvládnuť a tri body si pripísať. Dúfam, že to s Nitrou zvládneme k spokojnosti a potom sa tá jeseň s prižmúrením jedného oka bude hodnotiť inak,“ odhodlane rozprával skúsený strážca podbrezovskej svätyne. Ten by rád nadviazal na doterajšie tri ligové víťazstvá. Okrem Senici Podbrezová vyhrala aj proti Michalovciam a Prešovu.

FC Nitra

Počas uplynulého víkendu sa pod Zoborom pre neprispôsobivý trávnik hrať nemohlo, preto sa stretnutie so Spartakom Trnava presunulo na utorok do Trenčína, kde gólom Slobodu z 88. minúty vyhrali v zápase písaní hostia. Nitra po výbornom štarte ročníka postupne klesá tabuľkou, aktuálne je šiesta a to ju v poslednom jesennom kole ešte môže predbehnúť AS Trenčín, ktorý aktuálne stráca iba dva body. Dokým neprišlo stretnutie s Trnavou, tak zverenci Ivana Galáda ťahali sériu piatich duelov bez prehry. Štyrikrát sa v týchto dueloch zrodila remíza, raz výhra, a to proti Prešovu. Najlepším strelcom Nity je mladý útočník Filip Balaj, ktorý dal šesť gólov. O päť sa postaral Tomáš Kóňa, tri vsietil Andrej Ivančík.

Porovnanie

S Nitrou sme sa vo Fortuna lige stretli prvýkrát až v tejto sezóne. Jediný gól duelu na ihrisku pod Zobrom strelil Tomáš Kóňa a rozhodol o najtesnejšom víťazstve. V druhej najvyššej súťaži registrujeme štyri vzájomné merania síl, jedno sa pridalo v rámci Slovenského poháru, keď sa ešte nevolal Slovnaft Cup. Dokopy v šiestich zápasoch padli iba štyri presné zásahy, o všetky sa postaral náš súper. Podbrezovčanom sa podarilo skórovať jedine v prípravnom stretnutí pred začiatkom ročníka 2017/18. Spomínaný gól zariadil Matúš Mikuš.

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu :

Rozhodca :       Michal Očenáš, Žilina

Asistent 1 :       Mário Roszbeck, Bratislava

Asistent 2 :       Anton Perát, Stropkov

Náhradný rozhodca :      Adam Somoláni, Bratislava

Delegát spravodajca SFZ :   Róbert Dadykin, Bratislava

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Udvardy, Bratislava


Forma FC Nitra :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V R R R P