Juritka uspel na skúške a podpísal zmluvu s Podbrezovou

Mladý slovenský ofenzívny hráč Peter Juritka uspel na skúške a podpísal dvojročný kontrakt s ročnou opciou s FK Železiarne Podbrezová.

Rodák z Bratislavy je odchovancom Slovana, ale už ako trinásťročný prestúpil do poľského tímu Escola Varšava. Po pôsobení v dorasteneckých výberoch hrával za rezervný tím Górniku Zabrze, odtiaľ v roku 2023 putoval do Zbrojovky Brno. V áčku odohral deväť stretnutí a strelil jeden gól.

Stále iba devätnásťročný pravák odohral väčšinu predošlého ročníka za béčko Brna, súperom nasúkal veľmi slušných štrnásť gólov.

„Dohodli sme sa s Brnom na jeho prestupe. Je to hráč v podstate na všetky ofenzívne pozície. Presvedčil nás na začiatku prípravy tým, že prišiel pripravený po fyzickej, kondičnej a rýchlostnej stránke. Vidíme v ňom veľký potenciál, vie dávať góly. Očakávame od neho to, že výrazne prehovorí do konkurencie ohľadom základnej zostavy,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

„Záujem bol z obidvoch strán. Mne sa projekt Podbrezovej páčil. Najskôr som prišiel na skúšku a počas nej som si vybojoval zmluvu. Som rád, že to takto dopadlo. Som ofenzívny hráč, chcem dávať góly, pomôcť nimi tímu. Ak by som sa mal opísať, tak som ofenzívny ťahový hráč, rýchlostný, mám rád situácie jeden na jedného,“ povedal Juritka.