Kabongo skóroval proti Slovensku, Bajo za Gambiu nenastúpil

Náš útočník Christophe Kabongo odohral oba prípravné zápasy reprezentačného výberu Česka do 21 rokov.

Najskôr začal v základnej zostave pri výhre proti Hradcu Králové (4:1) a následne prišiel z lavičky do stretnutia proti rovesníkom zo Slovenska. Víťazným gólom rozhodol o víťazstve 2:1. V tíme trénera Jaroslava Kentoša nastúpil na druhý polčas Nicolas Šikula, momentálne pôsobiaci v Pohroní. Mladík pritom absolvoval plných 90 minút počas remízy s Chorvátskom.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov má ako usporiadateľ istotu účasti na európskom šampionáte tejto vekovej kategórie v roku 2025.

Záložník Mahmudu Bajo napriek premiérovej pozvánke do seniorského národného tímu Gambie nezažil debut, pretože v stretnutiach kvalifikácie o postup na MS 2026 proti Burundi (2:3) a ani Pobrežiu Slonoviny (0:2) nenastúpil. Oba zápasy odohrala táto africká krajina na neutrálnej pôde v Tanzánii.

V utorok o 11:00 odohrá dôležitý zápas o postup do 2. kola kvalifikácie o EURO 2024 slovenská reprezentácia U19. Tá sa po dvoch stretnutiach nachádza na druhom mieste štvorčlennej skupiny so ziskom štyroch bodov, rovnaký počet má aj prvé Kosovo. Tretia Ukrajina ich získala tri a práve túto krajinu mladíci vyzvú. Keďže postupujú prvé dva tímy, stačí im aj remíza, ale prehra znamená vypadnutie.

V nominácii sa nachádzajú aj Filip Mielke a Andy Masaryk momentálne nastupujúci za Pohronie.