Kačerík sa túži zapracovať do tímu, nervozita z neho už opadla

Pred začiatkom ročníka 2017/18 bol z B-tímu do fortunaligového áčka povýšený mladý, iba 20-ročný záložník Adrián Kačerík, ktorý prvoligové minúty zbiera hneď od úvodného kola.

Tréner Podbrezovej ho zaradil na súpisku už v premiérovom kole s DAC Dunajská Streda, kde naskočil v priebehu druhého polčasu. Proti Spartaku Trnava sa dokonca dostal do základnej zostavy a odohral celých deväťdesiat minút: „V Dunajskej Strede priniesol oživenie. Bolo to tam z jeho strany lepšie, ako proti Trnave. Bohužiaľ, asi to bolo pre neho veľké sústo, keď nastúpil od začiatku. Dosť lôpt stratil. Predsa len, hrať prvoligový zápas proti Trnave, proti súperovi, ktorý bol naozaj kvalitný, nie je ľahké. Určite ale nesklamal a dá sa na ňom stavať do budúcnosti,“ povedal o svojom zverencovi hlavný tréner Karol Praženica.

Samotný Kačerík prišiel do Podbrezovej v roku 2012 z Kysuckého Nového Mesta. Od mladšieho dorastu prešiel všetkými vekovými kategóriami, až sa v máji tohto roku dostal na ihrisko i v zostave A-tímu. Nastúpil v závere stretnutia proti Dunajskej Strede, kedy striedal v 89. minúte. Zaujímavé preto je, že práve proti DAC odohral aj svoj prvý zápas v tomto ročníku.

 

 

Debut v základnej zostave je však predsa len niečo viac. Toho sa dočkal v spomínanom stretnutí s Trnavou: „Zo začiatku som bol nervózny, ale keď rozhodca odpískal začiatok, tak to zo mňa opadlo. Keď tréner oznámil základnú zostavu, tak som bol zmätený, trochu som sa toho najskôr bál, ale postupom času som sa veľmi tešil,“ povedal mladý stredopoliar, ktorý nastúpil v strede zálohy s Lukášom Migaľom: „V doraste som hrával krajného záložníka, v juniorke už stredného. To druhé mi pasuje asi viac, keďže tam hrávam aj teraz.“

Adriánom však prechádzajú zmiešané pocity, nakoľko prežíva svoj osobný kariérny vrchol, lenže klubu sa úvod nepodaril: „Vedel som, že to bude ťažké, no nemáme z dvoch zápasov ani bod. Musíme sa posúvať a ísť zápas od zápasu, aby to bolo lepšie,“ želá si futbalista, ktorý osobné ciele prehnané nemá: „Dúfam, že budem hrávať čo najviac, každá minúta je dobrá. Chcem sa pokúsiť zapracovať do mužstva naplno, aby som sa zlepšoval.“

Prechod z tretej najvyššej súťaže do prvej je veľkým skokom, všetko potrebuje čas: „Je to dosť veľký rozdiel. Vo Fortuna lige sa hrá viacej fyzicky a je to oveľa rýchlejšie. Na to si budem musieť zvyknúť,“ uvedomuje si dnešný oslávenec.

 

Matej Kubove