Kapitán bez pásky nás priviedol k víťazstvu na Spodek Super Cupe

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali kvalitne obsadený medzinárodný halový turnaj Spodek Super Cup v poľských Katoviciach.

V desaťčlennej nominácii trénera Romana Skuhravého bol kapitánom Matej Grešák, ktorý však nemal na rukáve kapitánsku pásku. Napriek tomu bol lídrom, strelil niekoľko gólov, rovnako ako ďalší spoluhráči podal výborný výkon a nakoniec mohol ako prvý dvíhať trofej nad hlavu.

„Na ruke som ju síce nemal, ale užil som si ju. Vyskúšal som si ju medzi chalanmi na ihrisku aj v kabíne. Trochu sme sa podoberali, čím sme si zdvihli náladu. Pre mňa to bola veľmi dobrá skúsenosť,“ hovorí Grešák.

Úroveň turnaja, kvalita súperov a aj skvelá atmosféra, ktorú vytvorili predovšetkým fanúšikovia domácich Katovíc, neďalekého Górniku či Rybniku, ale aj českého Baníku Ostrava ho potešila.

„Turnaj na mňa pôsobil skvelým dojmom. Od haly, fanúšikov, organizácie, až po všetky zúčastnené mužstvá. S chalanmi sme odohrali super zápasy so skvelou atmosférou a nakoniec prišla aj čerešnička na torte v podobe prvého miesta. Pristúpili sme k tomu zodpovedne, s chuťou a dopadlo to výborne. Navzájom sme sa povzbudzovali, tak to má byť. Po dobrom turnaji sa môžeme sústrediť na ďalšie tréningy a zápasy v príprave,“ hodnotil Grešák.

Cenu pre najužitočnejšieho hráča Spodek Super Cupu dostal Mahmudu Bajo. Najlepším brankárom sa síce nestal Ivan Rehák, no minimálne pre nás ním určite bol, nakoľko predvádzal skvelé výkony a hlavne v semifinále podal fantastický výkon.

„Turnaj hodnotím veľmi pozitívne, zvíťazili sme, nikto sa nezranil a domov sa vraciame s dobrým pocitom. Chytalo sa mi výborne, brány boli menšie, takže som vedel využiť svoju rýchlosť a reflexy. Špecifické boli odrazy od mantinelov, ale keď sme si na to zvykli, bolo to dobré,“ povedal.

Konečné poradie:

1. FK Železiarne Podbrezová

2. Baník Ostrava
3. Górnik Zabrze
4. GKS Katovice
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała
6. ROW Rybnik