Kapitán Kostelný je späť a varuje súperov: „Záver sezóny bude náš“

Proti Prešovu sa do hry vrátil kapitán a líder obrany Jaroslav Kostelný, ktorý pre zranenie absentoval od 10.12.2016, kedy odohral posledné súťažné stretnutie. Bolo to práve proti Tatranu pri remíze 1:1 v Zelpo Aréne. Zranil sa na rozcvičke prvého jarného kola, tiež doma v zápase s Dunajskou Stredou. V zostave tak nahradil alternujúceho kapitána Ľuboša Kupčíka a opäť sme mohli vidieť na jeseň skvele hrajúcu stopérsku dvojicu, ktorú skúsený zadák tvorí s Jánom Krivákom. Aj oni tak prispeli k čistému kontu a dôležitému víťazstvu 0:2.

„Na dva mesiace som vypadol z rytmu, trénoval som len dva posledné týždne, jeden so spoluhráčmi. Mal som toho samozrejme dosť, ale chcel som mužstvu pomôcť a myslím, že to celkom vyšlo,“ povedal Kostelný po stretnutí v Poprade: „Od pondelka som síce trénoval naplno, ale stále nebolo isté, či bude hrať ja alebo Ľuboš Kupčík. Cítil som sa však dobre, tak som povedal trénerovi, že sa toho ujmem a dostal som dôveru,“ pokračoval 32-ročný rodák z Čierneho Balogu. Počas jeho neprítomnosti futbalisti Podbrezovej zaznamenali iba jediné víťazstvo z deviatich pokusov, no klub je v stále na priečkach zaručujúcich postup do Európskej ligy: „Mužstvo makalo každý jeden zápas, ale teraz sme do toho dali niečo viac, srdce a bojovnosť na 120 percent. Futbal nám to vrátil.“

 

 

 

Boj o pohárovú Európu bude ešte veľmi náročný. Na treťom mieste má momentálne Podbrezová náskok jedného bodu a v posledných troch kolách „Železiarov“ čaká cesta do Dunajskej Stredy, domáce stretnutie s MFK Ružomberok a následne duel na pôde majstra zo Žiliny: „Teraz ideme do Dunajskej Stredy, kde budeme chcieť znova uspieť, pretože ak chceme pohárovú Európu, tak musíme bodovať každý zápas, keďže súperi sa na nás doťahujú a tlačia nás. My sa tejto výzvy vôbec nebojíme a ideme za tou Európou tak, ako sme to deklarovali na konci jesene. Začiatok jari bohužiaľ nevyšiel, ale záver bude náš,“ hrdo hlási kapitán podbrezovskej lode plaviacej sa k brehom kontinentálnej súťaže, čo by pre futbal na Horehroní znamenalo historický úspech.

Matej Kubove