„Každý odviedol dobrú robotu, chýbali tomu len góly,“ mrzelo po zápase Michala Breznanika

Zápas so Sereďou už viedlo nové trénerské duo Geri – Hanek, ktoré na svoju ligovú premiéru pripravilo viacero zmien v rozostavení hráčov i základnej zostave. Asi najvýraznejšou bolo zaradenie kapitána Miroslava Viazanka do stredu zálohy, s čím si náš kapitán poradil na výbornú, za čo ho pochválil po zápase aj Michal Breznanik: „Myslím si, že sme hrali dobre, takže to asi bolo dobre poskladané. Miro hral v strede výborne. Sám som čakal a bol zvedavý ako tam bude hrať, no poradil si s tým dobre.“

Zmeny priniesli svoj osoh a bolo to vidieť aj na ihrisku. „Železiari“ vyleteli na súpera od prvej minúty aktívnou hrou, dôrazným vystupovaním a s obrovskou motiváciou zlomiť negatívnou sériu. Snaženie hráčov Podbrezovej bolo odmenené v 12. minúte, keď na hranici šestnástky zabojoval o loptu Michal Obročník, následne sa dostal k strele, ktorá po teči obrancu Michalíka skončila za bezmocným brankárom Penksom. Po dlhej dobe sa ujali „Železiari“ vedenia, čo bolo obrovskou vzpruhou. Naše vedenie však dlho netrvalo, v 17. minúte prišiel rohový kop hostí, ktorý našiel hlavu Venturu a jeho hlavičku ešte tesne pred Kuciakom upratal do brány Ulrich 1:1. Inkasovaný gól nevzal vietor z plachiet hráčom Podbrezovej, čo bolo ďalším pozitívnym signálom do priebehu zápasu. Už o pár minút mal na kopačke gól Endy Opoku Bernadina, ale po prudkom centri v páde mieril len do brvna. Ďalšiu tvrdú strelu vyslal aj Obročník, ale mierila tesne vedľa. „Dostali sme sa do vedenia, čo sme aj chceli. Hostia z jedinej situácie, čo mali v zápase dali gól. Snažili sme sa ešte dať gól. Mali sme nejaké šance, no bohužiaľ sme to nedotiahli do úspešného konca. Napriek tomu si myslím, že sme boli celý zápas lepší,“ zhodnotil náš výkon práve veľmi aktívny stredopoliar Michal Obročník.

Ešte väčší tlak a vyloženejšie gólové príležitosti prišli v druhom polčase. V 50. minúte po rohovom kope Leška hlavičkoval Bernadina v páde len do bočnej siete. V ďalších minútach bol aktívny Matúš Mikuš. Najskôr z hranice šestnástky mieril len do stredu brány, s čím si brankár Penksa poradil. O pár minút neskôr už pálil oveľa tvrdšie, ale len nad brvnu hosťujúcej brány. Ďalšiu z tutoviek mal na nohe útočník Bernadina, keď po priamom kope Leška z ťažkej pozície trafil v páde na čiare ležiaceho brankára Pensku. Záverečná dvadsať minútovka priniesla chvíle Michala Breznanika. V 74. minúte sa dostal k odrazenej lopte na rohu šestnástky, výborne si ju pripravil a od gólu hostí zachránil len výborný zákrok brankára Pensku. Následná dorážka Bernadina už z ostrého uhla skončila len na bočnej sieti. Minútu pred koncom riadneho hracieho času zastavila bočná sieť aj ďalšiu našu strelu v podaní Michala Breznanika. Nadstavený čas priniesol azda najväčšiu príležitosť na našej strane. Vo vnútri pokutového územia sa lopta dostala k Breznanikovi, ktorý si ju pripravil na ľavačku, no do jeho strely sa v poslednej chvíli hodil jeden z hosťujúcich obrancov a tečoval loptu na roh. „Myslím si, že sme hrali dobre. Snažili sme sa a bojovali až do konca. Práve v závere sme si vytvorili zopár dobrých šancí. Bohužiaľ to tam nepadlo, vždy nám to súper buď tečoval alebo to brankár chytil,“ zhodnotil zápas náš najaktívnejší hráč v záverečných minútach Michal Breznanik, ktorý opísal svoje strelecké pokusy: „Vždy keď mám možnosť snažím sa strieľať. No dnes všetky moje strely boli tečované. Mrzí ma to, lebo tam boli šance, otvorené priestory, bohužiaľ sme to nedotiahli do konca. Mrzí nás, že súper má jednu šancu a dá gól. Každý odviedol dobrú robotu, chýbali tomu len góly.“

Zápas so Sereďou ukázal divákom peknú futbalovú tvár. Bohužiaľ pre hráčov Podbrezovej bez plného bodového zisku. No napriek tomu je séria prehier prerušená aspoň ziskom jedného bodu, čo budú chcieť „Železiari“ vylepšiť v poslednom jesennom kole opäť na domácom trávniku, kde privítame v sobotu 8.12.2018 od 14:00 MFK Zemplín Michalovce.