Kopičár si nič iné, ako zisk bodov nepripúšťa, recept na Senicu pozná

Mladý záložník Adrián Kopičár po príchode do FK Železiarne Podbrezová doposiaľ nastúpil do štyroch stretnutí Fortuna ligy, v ktorých odohral dovedna 157 minút. Nový tréner Marek Fabuľa ho zaradil do základnej zostavy v poslednom ligovom meraní síl proti Zlatým Moravciam.

20-ročný odchovanec žilinského futbalu dorazil na Horehronie v lete z FK Senica, a práve tento celok bude našim najbližším súperom: „Z nášho pohľadu by sme určite potrebovali tri body vzhľadom na to, v akej situácii sa nachádzame. Nič iné, ako tri body neberieme. Musíme hrať aktívne dopredu a vzadu nerobiť chyby,“ uvedomuje si rodák z Čadce, ktorému už veľa väzieb na bývalé pôsobisko nezostalo: „Čo sme boli partia, tak všetko sa to rozpustilo. Tí chalani boli zväčša na hosťovaniach, takže so súčasnými hráčmi Senice nie som v kontakte,“ pokračoval Kopičár.

„Pôsobil som tam, ale veľa hráčov nezostalo. Sú tam noví, takže nebral by som to tak, že to bude pre mňa špeciálne. Poznám realizačný tím, ktorý sa až na trénera veľmi nezmenil. Bude to pre mňa možno trochu iné, ako väčšina zápasov, ale nič výnimočné,“ konštatoval Adrián. Ten o senickom tíme hovoril vo veľmi pozitívnom duchu: „Vzhľadom na to, že som tam hrával, tak približne viem, ako by mali hrať. Je to bojovný tím, ktorý sa bije o každý centimeter. Bojovnosťou sa im teda musíme vyrovnať a prevýšiť ich,“ rozmýšľal o recepte na úspech.

Stretnutie to bude dôležité pre obe strany, nakoľko Seničania sú bez víťazstva a so ziskom dvoch bodov na dne dvanásťčlennej tabuľky. „Železiari“ majú na jedenástom mieste bodov sedem. Tak trochu teda môže ísť o „šesťbodový“ zápas: „Dá sa to tak povedať, keďže oni sú poslední a my predposlední. Tri body musíme a potrebujeme získať. Nepripúšťame si nejaký tlak, ale už by bolo na čase získať ďalšie body,“ želá si Kopičár.

Osobne sa v minulom stretnutí v Zlatých Moravciach dostal prvýkrát od úvodného kola proti DAC Dunajská Streda do základnej zostavy. V obdobnom tempe túži pokračovať: „Každý hráč chce hrávať, ale je len na mne, ako sa budem ukazovať a ako sa budem prejavovať na ihrisku. Samozrejme, že chcem odohrať čo najviac kvalitných zápasov, posúvať sa smerom dopredu, zbierať skúsenosti a užívať si to,“ hovorí.

Marek Fabuľa na zápas s ViOn-om naservíroval zmenu taktiky a formáciu postavil do netradičného vzorca 3-5-2, v ktorom to Podbrezovčanom šlo, ale na body bohužiaľ nedosiahli: „Dá sa povedať, že som v tomto rozostavení ešte nehral. Bolo to pre mňa nové. Nemali sme síce veľa času natrénovať to, ale tréner nás na to veľmi dobre pripravil,“ dodal Adrián Kopičár.

 

Matej Kubove