Kováčik kraľuje asistenciám, Paraj zažíva najlepšiu sezónu

Úspešný vstup do jarnej časti Niké ligy zažili futbalisti FK Železiarne Podbrezová, ktorí v domácom prostredí zdolali MFK Zemplín Michalovce a do vyrovnanej tabuľky získali tri dôležité body.

Už po 104 sekundách otvoril skóre René Paraj. Ten potrestal chybu v rozohrávke súpera. Bol to jeho druhý zásah v sezóne, pričom má na konte aj tri asistencie. Z tohto pohľadu prežíva svoj najlepší ročník kariéry v rámci najvyššej slovenskej súťaže.

„Som rád, že som dal tak skoro rýchly gól, lepšie sa nám potom celý zápas hralo. Prvý zápas po zime je vždy náročný a tento ním aj bol. Sú to dôležité body, každý jeden musíme teraz do tabuľky zbierať. V boji o prvú šestku to je nabité, preto sme radi za tieto body,“ hodnotil Paraj.

Priznal však, že výkon mohol byť aj lepší: „Bolo to vydreté víťazstvo. Hra nebola ideálna, často sme stáli, nebolo komu prihrať a to sa potom ťažko hrá, keď nemáte rozbehy. Avšak zvládli sme to, súpera sme prakticky do ničoho vážneho nepustili, aj keď tam mal nejaké výpady, no pokryli sme si to,“ nadviazal skúsený záložník.

Dvomi asistenciami sa prezentoval Peter Kováčik, ktorý ich nazbieral celkovo už šesť a v tomto ohľade je jasne najlepším hráčom celej Niké ligy: „Je to fajn pocit, som za to rád, ale nejako to nevnímam. V prvom rade som rád, že sme tento zápas zvládli, pretože týmto stretnutím som stratil asi päť rokov svojho života. Zbytočne sme si ho zdramatizovali. Chvalabohu za to, ako to dopadlo a že tri body ostali doma,“ vyjadril sa mladý futbalista.

„Pri prvom góle som zachytil presingom loptu a iba som ju posunul Renému Parajovi, on spravil kvantum roboty. Pri tom druhom góle to už bola pekná akcia a kolmica od Baja. Ja som videl, že tam naši útočníci zbiehajú. Vedel som, že ak to tam pošlem, tak jedného z nich musím trafiť. Našťastie som trafil. Škoda, že sme si zbytočne záver zdramatizovali, ale zaslúžene sme vyhrali. Väčšinu zápasu sme dominovali,“ detailnejšie hovoril Kováčik.

Jasné hodnotenie o zápase mal takisto tréner Roman Skuhravý: „Nepekná výhra, ale napriek tomu zaslúžená. Na hráčoch bolo vidieť prechod z umelej trávy a tlak z prvého zápasu, takisto dosť zmien v základnej zostave, takže sme boli takí kŕčovití. Až som sa pousmial, aké jednoduché situácie sme si sami skomplikovali. Každopádne, boli sme nebezpečnejšie mužstvo a zaslúžene sme vyhrali. Prvé kolo po prestávke je nevyspytateľné. Michalovce hrajú o holý život. Dnes pre nás boli dôležité tri body. Verím, že to mužstvo upokojí. Potrebujeme čím skôr získať presnosť a kontrolu. Potešilo ma, že sme sa popasovali s osobnými súbojmi v defenzíve,“ nechal sa počuť český lodivod.

Podbrezová vyhrala jubilejný 70. zápas v najvyššej súťaži. Premiérovo v základnej zostave na úrovni Niké ligy nastúpil mladý Filip Mielke. Prvý duel v najvyššej súťaži zaznamenal Vincent Chyla. Kapitán Mikuláš Bakaľa odohral 50. duel v Niké lige.