Lobotka skóroval za SSC Neapol, Kiwior prispel k výhre Spezie

Počas víkendu odštartovala nová sezóna talianskej Serie A. Skvele do nej vstúpil Stanislav Lobotka, ktorý pri výhre jeho SSC Neapol strelil jeden gól.

„Lobotka odohral za hostí celé stretnutie a v 65. minúte zvýšil náskok svojho tímu na 4:2. Z ľavej strany dostal prihrávku od Maria Ruia, stredom prenikol až k hranici šestnástky a prízemnou strelou k vzdialenejšej ľavej žrdi prekonal brankára Lorenza Montipa. Neapol bol počas celého zápasu aktívnejší a hoci po polhodine hry prehrával 0:1, napokon si odniesol všetky tri body,“ píše TASR.

Slovenský reprezentant vstúpil do majiteľskej štruktúry nášho klubu pred takmer dvomi rokmi: „Sú v nej ľudia, ktorí po debatách s nami a majiteľmi klubu, keď sme im predostreli, akým smerom sa chceme uberať, mali záujem vstúpiť do klubu. My chceme, aby sa futbal v Podbrezovej uberal tak, aby sme dávali priestor mladým hráčom a aby Podbrezová bola odrazovým mostíkom v ich kariérach. Stanovi sa táto myšlienka veľmi páčila a rozhodol sa aj na základe debát s nami a majiteľmi klubu vstúpiť do majiteľskej štruktúry,“ povedal vtedy Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

Celý zápas odohral za Speziu náš bývalý obranca Jakub Kiwior. Jeho mužstvo vyhralo doma proti Empoli gólom Nzolu tesne 1:0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *