„Máme tri zápasy a budeme bojovať až do konca,“ hovorí kapitán tímu Miroslav Viazanko

Tri kolá pred koncom Fortuna ligy sme po domácej prehre so Zlatými Moravcami na poslednej priečke, keď o osude stretnutia rozhodol sporný pokutový kop v prospech hostí. V hre je ešte deväť bodov a osud máme vo vlastných rukách, čo potvrdzuje aj kapitán mužstva Miroslav Viazanko: „Prehra znamená pre nás len jediné, že máme dokonca tri zápasy a tie musíme zvládnuť. Sme na poslednom mieste a nižšie už padnúť nemôžeme.“

Tento fakt nemusel platiť, keby sa v zápase ujala aspoň jedna z útočných akcií zverencov trénera Veselého, i keď zápas to bol od začiatku opatrný. Úvodný náznak šanci mali hostia, keď v 6. minúte Válovčan z voleja vypálil vedľa brány Podbrezovej. V 16. minúte prvýkrát pohrozili aj „železiari“, no strela Hlohovského zo šestnástky našla len dobre pripraveného brankára hostí Chovana. Hra sa naďalej odvíjala medzi šestnástkami a diváci na gólové príležitosti čakali márne. Herná prevaha na našej strane veľa gólových príležitostí neprinieslo, no tesne pred polčasom sa k dobrému centru dostal Leško, na zadnej žrdi odvracal pred nabiehajúcim Hlohovským na roh Brašeň. Prvý polčas tak skončil bez gólov.

Druhé dejstvo odštartovali aktívnejšie hráči Podbrezovej, ktorí jednoznačne išli za úvodným gólom stretnutia. Dobre brániaci hostia zo Zlatých Moraviec však stále držali „železiarov“ na dostrel. V 62. minúte sa po rohu dostal k zakončeniu Oravec, ale jeho pokus bol tečovaný na ďalší rohový kop. Ďalšiu nebezpečnú situáciu priniesol v 78. minúte priamy kop striedajúceho Halgoša, ktorý našiel hlavu nabiehajúceho Paraja, ale hlavička vysokého stredopoliara len tesne minula žrď brány hostí. O minútu prišla na rad najdôležitejšia situácia zápasu. Jakub Kiwior sa dostal do súboja s útočníkom hostí Válovčanom a rozhodca Smolák nariadil diskutabilný pokutový kop, ktorý premenil kapitán hostí Ďubek. „Odpisujú nás penalty, ktoré proti nám súperi kopú, doma aj vonku. Sú to kľúčové momenty a nás to zráža na kolená. Tak ako som povedal, máme tri zápasy a budeme bojovať až do konca. Koľko máme síl, toľko do toho dáme a urobíme všetko preto, aby sme si šťastie priklonili na našu stranu,“ hovorí kapitán Miro Viazanko. Spomínané šťastie sa mohlo prikloniť na stranu Podbrezovej ešte aj v závere. Debutujúci Samuel Ďatko dvakrát našiel výbornými centrami v pokutovom území svojich spoluhráčov, ale najskôr Podstavek v ťažkej pozícii mieril nad brvno a Paraj hlavou zoči-voči Chovanovi mieril opäť len mimo žrde. Poslednú šancu mal Filip Hlohovský, ktorého volej z uhla neprepálil brankára Chovana. Aj dve nevyužité šance mrzeli po zápase samotného Reného: „Ťažko sa mi to hodnotí táto krutá prehra pre nás hlavne po tej penalte. Mali sme viacero šancí, to zamrzí. Aj ja osobne som mal dve hlavičky, ale ťažko sa mi hľadajú slová po takomto zápase. Chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa. Treba vyčistiť hlavy a pripraviť sa.“ Hodnotenie celého zápasu dopĺňa aj kapitán Podbrezovej: „Bol to vyrovnaný zápas, nikto nemal nejaké extra šance. Jedna situácia nás podlomila a sme z toho sklamaní. Je to druhá penalta za niekoľko zápasov doma. Je to veľmi nepríjemné, lebo sú to rozhodujúce momenty v zápasoch a bralo nám to body.“ Dôležité body, ktoré nám momentálne chýbajú v tabuľke Fortuna ligy. Neostáva nám však nič iné ako získať body už v najbližšom stretnutí na pôde majstrovskej Trnavy, ktorá podľahla Senici 2:0. Verme, že zostávajúce zápasy „železiari“ zvládnu a uhája ligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu.