Marek Bartoš prestupuje do poľského klubu Motor Lublin

Obranca Marek Kristián Bartoš prestupuje z FK Železiarne Podbrezová do poľského klubu Motor Lublin. S nováčikom Ekstraklasy sa dohodol na dvojročnej zmluve s ročnou opciou.

Dvadsaťsedemročný Bartoš sa narodil v Spišskej Novej Vsi, ale seniorskú kariéru začal v Púchove, odkiaľ sa cez Dunajskú Lužnú a Pohronie dostal v roku 2018 do Podbrezovej. Okrem krátkeho hosťovania v spomínanom Pohroní bol členom „Železiarov“ šesť rokov a patril medzi najdlhšie pôsobiacich hráčov v našom klube.

Celkovo vo všetkých súťažiach odohral za Podbrezovú až 144 zápasov, z toho 86 bolo v najvyššej súťaži, pričom vyšší počet majú na konte iba traja futbalisti. Bartoš v Niké lige zaznamenal osem gólov. Počas ročníka 2022/23 mu jeho výborné výkony vyniesli miesto v najlepšej zostave sezóny a následne dostal pozvánku od trénera Calzonu do seniorskej reprezentácie Slovenska.

V kempe pred európskym šampionátom bojoval o svoje miesto v konečnej nominácii, no to mu tesne uniklo. Bartoš si tak prvý raz vyskúša pôsobenie v zahraničí. Marekovi ďakujeme za odvedené služby a prajeme veľa šťastia a úspechov v ďalšom pokračovaní kariéry.

„Marek bol jeden z top hráčov, ktorý za posledné roky odviedol pre náš tím veľmi veľa, za čo mu patrí veľká vďaka. Už po niekoľký prestupový termín prejavoval vôľu posunúť sa v kariére, pretože chcel ísť za novou výzvou a Motor ako nováčik poľskej ligy spĺňal kritériá, ktoré Marek na nový klub mal, či už dĺžka kontraktu alebo podmienky, ktoré sú niekoľkonásobne vyššie ako u nás. Marek sa rozhodol túto ponuku prijať. My mu držíme palce pri novej výzve. Verím, že sa naše cesty v budúcnosti ešte skrížia. Nebude jednoduché nahradiť ho, ale urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.