Mark Assinor prestupuje do ukrajinského klubu Cherkasy

Ghanský útočník Mark Assinor prestupuje z FK Železiarne Podbrezová do ukrajinského klubu LNZ Cherkasy, ktorý v minulej sezóne skončil na siedmom najvyššej súťaže.

Assinor prišiel do Podbrezovej v lete minulého roku po pôsobení v Poľsku, kde hrával za štyri kluby Zalesianka Zalesie, Sokół Kocmyrzów, Garbarnia Krakov a Hutnik Krakov. Napriek dovtedajšiemu životopisu z nižších líg vletel do Niké ligy ako víchor a skvele mu vyšla hlavne jesenná časť.

Od začiatku septembra strelil v rozmedzí dvoch mesiacov šesť presných zásahov a pridal štyri asistencie. Celkovo v predošlom ročníku nastúpil na 28 zápasov, pričom na ihrisku strávil 1692 minút. Ďalších päť duelov pridal v Slovenskom pohári, kde sa presadil raz.

„Mark prejavil vôľu odísť už v zime. Boli nejaké možnosti a podarilo sa to teraz. Ďakujeme mu za odvedené služby a prajeme veľa šťastia v kariére,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.

LNZ Cherkasy sa v minulej sezóne umiestnil na siedmom mieste najvyššej ukrajinskej súťaže. Súčasťou hráčskeho kádra je napríklad krídelník Eynel Soares, ktorý hrával za Trenčín alebo luxemburský reprezentant Olivier Thill.