Martin Talakov odchádza na hosťovanie s opciou do MŠK Žilina

Macedónsky záložník Martin Talakov odchádza do MŠK Žilina na hosťovanie do konca sezóny 2021/22. Súčasťou je aj opcia na trvalý prestup.

18-ročný futbalista prišiel do Podbrezovej v lete minulého roka. V rámci druhej najvyššej súťaže nastúpil na päť zápasov, štart si pripísal aj v Slovnaft Cupe proti Banskej Bystrici, kde strelil svoj prvý seniorský gól v našom tíme. Dva presné zásahy si pripísal v stretnutiach za dorastenecký tím U19.

Na jeseň si zahral tiež v kvalifikácii o EURO U19, jeho Severné Macedónsko však do Elite round nepostúpilo.

„Martin už pred príchodom do Podbrezovej hrával mužský futbal v najvyššej súťaži v Macedónsku a ku nám prišiel s vidinou konfrontovať sa s mužským futbalom, čo mu nevieme na jar zabezpečiť, keďže máme prioritný cieľ pobiť sa o postup, a preto nebudeme experimentovať. Martin momentálne nebol v užšom výbere trénera. Na druhej strane, nemyslíme si, že je to hráč, ktorý by mal hrať dorasteneckú súťaž. Preto keď nás oslovila Žilina s možnosťou zobrať ho na hosťovanie, tak sme súhlasili. Žilina má druholigové béčko a hrá juniorskú Ligu majstrov. Rozhodli sme sa, že ho uvoľníme a v lete si vyhodnotíme, či Žilina uplatní opciu, alebo sa Martin vráti ku nám naspäť,“ hovorí generálny manažér Miroslav Poliaček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *