Masaryk po debute v základe: „Je to pozitívny krok pre môj vývoj“

V domácom stretnutí proti Zlatým Moravciam sa prvýkrát do základnej zostave dostal mladý ofenzívny futbalista Andy Masaryk.

Premiérovo nastúpil nedávno v zápase s Banskou Bystricou, kedy absolvoval niekoľko posledných minút. Vtedy sa vo veku 17 rokov, 4 mesiace a 12 dní stal tretím najmladším futbalistom Podbrezovej so štartom vo Fortuna lige a celkovo siedmym najmladším v súťažnom stretnutí, ak rátame aj nižšiu súťaž alebo Slovnaft Cup.

Po Filipovi Lepiešovi je Andy Masaryk druhým najmladším v histórii nášho klubu, kto sa dostal do otváracej jedenástky v najvyššej súťaži. Celkovo v základe mladší boli len Július Szőke, Lukáš Hrnčiar a Martin Lupták.

„Na to, že to bol môj prvý štart, tak som podľa mňa podal slušný výkon. Užíval som si každú minútu na ihrisku. Jediné, s čím nie som spokojný, je výsledok, pretože sme to mohli prelomiť a zobrať tri body, ale posúvame sa a ideme ďalej,“ hovorí Masaryk, ktorý odohral celý prvý polčas a potom bol striedaný.

Mal však viacero pekných momentov, hlavne v situáciách jeden na jedného: „Tento zápas je pre môj vývoj veľmi pozitívny a dobrý krok. Už teraz sa teším na ďalšie šance vo Fortuna lige, ktoré verím, že dostanem. Spoluhráči mi držali palce, hovorili mi, že nemám byť vôbec v strese, pomáhali mi. Na ihrisku ma dirigovali, bolo to od nich super,“ pokračuje.

Cítil kvalitatívny rozdiel medzi kategóriami, no nebola to pre neho novinka: „Rozdiel medzi mládežníckym a seniorským futbalom je značný. Mal som však výhodu, že som to zažil už v prípravných zápasoch za áčko, čiže to pre mňa nebol až tak veľký skok,“ dodal Andy Masaryk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *