Masaryk prišiel, videl a rozhodol: „Tréner mi povedal, aby som dal gól“

Andy Masaryk sa gólom na ihrisku MŠK Žilina stal vo veku 17 rokov, 4 mesiace a 26 dní najmladším hráčom Podbrezovej v histórii najvyššej súťaže, ktorý dokázal skórovať.

Jeho zásah v nadstavenom čase navyše rozhodol o troch bodoch z pôdy ťažkého protivníka. Ofenzívny mladík tak „dokonal“ svoju postupku, keď najskôr proti Dukle debutoval, potom so Zlatými Moravcami premiérovo hral v základe a teraz sa aj presadil. Na ihrisko pritom prišiel až v 88. minúte za Mosesa Cobnana.

„Je to neopísateľný pocit, som šťastný, že to takto dopadlo a že som strelil gól. Veľký bonus k tomu všetkému je, že to bol rozhodujúci zásah a zaistil nám tri body z ihriska silného súpera. Tréner mi povedal, daj gól a dal som ho, takže som splnil jeho pokyny,“ nechal sa počuť po stretnutí Masaryk.

Michal Breznanik centroval zľava, brankár Belko loptu padajúcu pred päťku neodpratal ani nechytil na pevno a odrazenú loptu si našiel priamo na svojej kopačky veľký talent celého slovenského futbalu.

„Čakal som všetko. Bol som v správny čas na správnom mieste. Som rád, že sa lopta ku mne dostala a dal som gól. Lopta bola dobrá, brankár ju po centri Brezu vyrazil priamo mne na nohu. Je to najdôležitejší gól mojej kariéry. Nedávno som síce rozhodol proti Maďarsku za reprezentáciu U18, ale s týmto sa to nedá ani porovnať, tento gól chutí neopísateľne,“ dodal Andy Masaryk, rekordér podbrezovského futbalu.

„Je to pre neho životný mesiac, vytiahol nás z problémov. Dúfam, že to pomôže ako jemu samotnému, tak aj celému tímu,“ doplnil tréner Roman Skuhravý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *