Masarykov týždeň: Rozhodol v reprezentácii aj proti Slovanu

Veľmi úspešný týždeň má za sebou mladý ofenzívny futbalista Andy Masaryk, ktorý najskôr odohral stretnutie za slovenskú reprezentáciu do 18 rokov a v sobotu bol v základnej zostave našej U19 proti Slovanu Bratislava.

Práve od „belasých“ prišiel pred štartom ročníka 2022/23, takže hral proti svojmu bývalému klubu: „Počas zápasu som na to nemyslel. Koncentroval som sa naplno, aby som podal čo najlepší výkon. Bolo príjemne vrátiť sa hneď v prvom zápase sezóny do prostredia, ktoré veľmi dobre poznám. Stretol som spoluhráčov a trénerov, ktorých som dlhšiu dobu nevidel,“ hovorí 17-ročný futbalista.

Oba spomínané zápasy vyhral tím, v ktorom bol aj Masaryk, zhodne 1:0 a vždy rozhodol on. Najskôr v Dunajskej Strede vystrelil Slovensku výhru v prípravnom stretnutí proti Maďarsku, počas víkendu sa zas trafil za Podbrezovú v hlavnom meste: „Neberiem tento gól do siete Slovanu nejako špeciálne, aj keď to bolo proti môjmu bývalému klubu. Je to gól ako každý iný. V prvom rade som rád, že nám pomohol k zisku troch bodov,“ tvrdí.

„Až na prvých 20 minút zápasu sme mali prevahu, vytvárali sme si šance a držali sme loptu. Kvôli nepremeneným šanciam bol zápas bojovný až do konca, no som rád, že sa nám podarilo získať zaslúžene tri body,“ zhodnotil Masaryk.

„Bol to pre nás dobrý výsledkový vstup do súťaže. Bolo vidieť, že je to prvý zápas sezóny. Chvíľu nám trvalo, než sme zistili, že to, akým spôsobom trénujeme, vieme preniesť do zápasu a že funguje aj v lige. Páčilo sa mi, že z našej strany sa v zápase stále zvyšovala intenzita hry a tempo. Vyhrávali sme od 60. minúty a práve samotné vedenie o jeden gól nás nútilo k tomu, aby sme boli stopercentne koncentrovaní na výkon, aj čo sa týka defenzívy. Teraz už ale na Slovan nemyslíme, je to za nami, koncentrujeme sa na ďalšie stretnutie, ktoré odohráme v sobotu doma proti Dunajskej Strede. Chceme takto pracovať celú sezónu, vždy bude pre nás najdôležitejší ten najbližší zápas,“ pridal svoje hodnotenie aj Jan Podolák, tréner podbrezovskej U19.

Andy Masaryk teda zavŕšil fantastický týždeň s dvomi výhrami a dvomi gólmi: „Zápas za reprezentáciu U18 bol pre nás veľmi dobrý. Každý hráč podal slušný výkon. Maďari v podstate nemali žiadne šance a my sme mali tri-štyri tutovky, ktoré sme mali premeniť. Myslím si, že som podal dobrý výkon, bolo tam veľa pozitívnych vecí, ale stále je priestor na zlepšenie,“ dodal Andy Masaryk na margo duelu, v ktorom v základe nastúpil aj ďalší náš hráč Filip Mielke.

Dobré správy však pre Andyho nekončia, pretože v pondelok dostal pozvánku aj do reprezentácie U19, ktorá odohrá 23. a 25. augusta dva zápasy rovnako proti Maďarsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *