Matúš Turňa: „Urobíme všetko pre to, aby sme sa na konci tešili my“

Krajný obranca Matúš Turňa je v tejto sezóne jedným zo základných stavebných kameňov základnej zostavy. Bolo to tak pod vedením Mareka Fabuľu a svoje pevné miesto má aj pod Karolom Praženicom. Doposiaľ nastúpil na dvadsaťosem zápasov. Vyšší počet minút má z celého kádra len brankár Martin Kuciak a záložník Pablo Podio.

Aj on si uvedomuje, aká veľká a dôležitá skúška tím čaká. FO ŽP Šport Podbrezová bude mať v piatok možnosť zabezpečiť si účasť v predkole Európskej ligy. Rozhodla by o tom domáca výhra nad MFK Ružomberok: „Určite je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Každý si uvedomujeme, čo môžeme získať a dosiahnuť.  Nie každému sa podarí dostať sa do Európskej ligy, či aspoň jeho predkola. Bude to pre nás veľká výzva a preto verím, že sa nám už v najbližšom zápase podarí splniť nás cieľ,“ povedal Turňa.

 

 

Pre oba tímy to bude logicky už tretí vzájomný zápas počas tohto ročníka, takže obe strany vedia, čo by mohlo na toho druhého platiť, aj keď: „Každý zápas je niečím výnimočný. Uvedomujeme si, že to pre nás aj pre klub môže byť veľký deň a urobíme všetko preto, aby sme sa tešili na konci zápasu a potvrdili naše postavenie v tabuľke. Obe mužstvá sa však dobre poznajú. Určite sa svedomito pripravíme na blížiaci sa vrchol našej sezóny,“ pokračuje Turňa.

Ako by to mohlo skončiť si tipnúť netrúfa, ale verí v úspešný koniec pre Podbrezovú: „Ťažko hovoriť pred zápasom o výsledku. Na oboch stranách bude stáť rovnaký počet hráčov a každé mužstvo bude chcieť vyhrať.  Zápas začína od stavu 0:0, no verím, že po deväťdesiatich minútach sa budeme radovať práve my a aj všetci, ktorí sa podieľajú na úspechu nášho klubu,“ nechal sa počuť.

Možno najdôležitejší duel v histórií klubu má výkop už v piatok o 17:30 v Zelpo Arene a preto dúfame, že si na štadión nájdete cestu v čo najväčšom počte a budete sa môcť spolu s hráčmi tešiť z historického úspechu: „Chcel by som touto cestou pozvať fanúšikov na štadión a dúfam, že všetci v hojnom počte oslávime postup do pohárovej Európy.“ 

Matej Kubove