Mielke nastúpil za reprezentáciu U17, Faško hral v U16

V utorok odohrali prípravné stretnutia slovenské reprezentácie do 17 a 16 rokov. V oboch mal svojich zástupcov aj FK Železiarne Podbrezová.

Kategória U17 odcestovala na dvojzápas do Bosny a Hercegoviny. V úvodnom meraní síl sa zrodila remíza 0:0. V 71. minúte prišiel na ihrisko obranca Filip Mielke. Na štadióne Gradski Hadžići sa bude „odveta“ hrať zajtra (16.9.) o 17:00. Bude to posledný duel pre štartom kvalifikácie o EURO U17, kde na Slovensko čakajú Bielorusko, Arménsko a Anglicko (16.10., 19.10., 22.10.).

V základnej zostave reprezentácie do 16 rokov na ihrisku Čiernej Hory nastúpil Šimon Faško. Striedal v 73. minúte, keď ho nahradil Lopušek. V Podgorici išli do vedenia domáci, hneď po zmene strán sa presadil Vračar, konečný výsledok 1:1 stanovil v 56. minúte Dikoš. Druhý zápas sa odohrá zajtra (16.9.) o 16:30. Následne na repre U16 čaká tento rok ešte dvojzápas proti Česku (19.10., 21.10.).

Súčasťou reprezentácie do 16 rokov sú aj tréner brankárov Tomáš Čechovič a kondičný tréner Jozef Jandzík.