Mielke odohral celý zápas pri výhre repre U17, Faško hral za U16

Filip Mielke odohral celý zápas za slovenskú reprezentáciu do 17 rokov pri výhre 2:0 proti Bosne a Hercegovine.

Zdroj: SFZ

U17

O víťazstve zverencov trénera Branislava Fodreka rozhodli gólmi Andy Masaryk a Zoran Záhradník. Futbalista Podbrezovej nastúpil v základnej zostave, dostal teda kompletnú porciu minút. Slováci v úvodnom dueli proti Bosne remizovali 0:0.

U17 teraz čaká štart kvalifikácie o EURO U17, kde na Slovensko čakajú Bielorusko, Arménsko a Anglicko (16.10., 19.10., 22.10.).

14.9. Bosna a Hercegovina – Slovensko 0:0

16.9. Bosna a Hercegovina – Slovensko 0:2

U16

Neuspala však slovenská reprezentácia do 16 rokov. Tá nestačila na Čiernu Horu tesne 0:1, keď sa presadil Danilo Vukanič už v desiatej minúte. Podbrezovský záložník Šimon Faško nastúpil na záverečných trinásť minút. V úvodnom stretnutí v Podgorici hral 73 minút. Súčasťou reprezentácie do 16 rokov sú aj tréner brankárov Tomáš Čechovič a kondičný tréner Jozef Jandzík.

14.9. Čierna Hora – Slovensko 1:1

16.9. Čierna Hora – Slovensko 1:0