Mikuláš Bakaľa: Pozeráme sa len na seba a chceme získať tri body

Prvý krok po reštarte II. futbalovej ligy Železiari zvládli.  V NTC v Poprade dokázali zdolať bielo-modrých orlov presvedčivo 0:4 a výborne sa tak naladili na ďalší dôležitý zápas. Tentokrát však našich chlapcov čaká náročnejšia prekážka v podobe celku z metropoly východu – FC Košice. Súboj tabuľkových susedov s výkopom v sobotu o 12:30 povedie v pozícií hlavného rozhodcu Ivan Kružliak.

Náš sobotný súper FC Košice sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádza na 5.priečke so ziskom 20 bodov za šesť výhier a dve remízy. Žlto-modrí majú okrem toho na svojom konte aj tri prehry, ktoré však prišli v posledných troch zápasoch.  Košičania tak dokázali naposledy bodovať ešte v septembri, keď v 9.kole zdolali doma rezervu bratislavského Slovana 3:0.  V doteraz odohratých 11-tich stretnutiach dokázali streliť zverenci Petra Šinglára 18 gólov, pričom najväčšiu zásluhu má na tom dvojica František Pavúk a Boris Gáll. Prvý menovaný, aj napriek tomu, že nastupuje v obrannej formáci,í už dokázal v aktuálnom ročníku streliť päť gólov. Rovnaký počet zásahov má na svojom konte aj 26-ročný útočník Boris Gáll, ktorý však naposledy videl po dvoch žltých kartách červenú a nepomôže tak svojmu mužstvu v sobotnom stretnutí.  Košičania sa budú musieť v stretnutí zaobísť aj bez trojice legionárov – Blandona Robinsona, Sama Forda a Min-Su Kima, ktorý odcestovali do svojich domovských krajín a nebudú tak k dispozícii v sobotnom stretnutí. Žlto-modrí sa môžu pochváliť druhou najlepšou defenzívou súťaže, keď súperom dovolili skórovať len 11-krát a výraznú zásluhu má na tom 26-ročný brankár Matúš Kira, ktorý posilnil Košičanov pred začiatkom súťažného ročníka.  

Železiari na rozdiel od Košičanov už majú za sebou po reštarte II. ligy súťažný zápas. V NTC v Poprade sme odštartovali dohrávku jesennej časti sezóny proti bielo-modrým orlom.  Prvý gól stretnutia prišiel v 29. minúte, keď sa vo vnútri pokutového územia najlepšie zorientoval Galčík a prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia.  Tesne pred polčasovou prestávkou pridal náš druhý gól v stretnutí Pavúk.  Po zmene strán pokračovali Železiari v dominantnom výkone a v 52.minúte sa presadil proti svojmu bývalému zamestnávateľovi Enzo Arevalo a zvýšil už na 0:3. Bodku za vydareným stretnutím dal striedajúci Breznaník, keď technickým zakončením spečatil naše víťazstvo.

Ohlasy po zápase s FK Poprad

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „Podbrezová ukázala v tomto zápase svoju kvalitu. Chceli sme hrať zozadu na protiútoky, súper nám mohol dať oveľa viac gólov. Ľahko cez nás prechádzali, bolo vidieť náš výpadok, že sme trénovali individuálne, kondične sme na tom boli horšie. Podbrezová vyhrala zaslúžene, v ofenzíve sme vôbec neboli nebezpeční. Prvú strelu na bránu sme mali až v 65. minúte.“

Vladimír Cifranič: „Zápas sme mali pod kontrolou. Aj keď súper bránil v hlbokom bloku, snažili sme sa trpezlivou hrou nachystať finálnu fázu. Vytvorili sme si dostatok šancí na skórovanie a dokázali sme štyri z nich premeniť, preto sme zaslúžene vyhrali. Vieme však hrať ešte lepšie a do ďalších zápasov musíme náš výkon vygradovať.“

V zápase s Popradom nastúpil v základnej zostave po boku uzdraveného Erika Grendela, Miki Bakaľa a na ihrisku pobudol do 79.minúty. „V zápase sme sa dostávali pomalšie do tempa. Bolo cítiť, že sme dlho nehrali súťažný zápas. Potrebovali sme sa preto v úvode do toho trocha dostať, nabrať istotu. Postupne sme sa zlepšovali a myslím si, že sme dominovali. Súpera sme k ničomu nepustili a zaslúžene sme získali tri body. Určite však vieme a chceme hrať lepšie,“  vrátil sa krátko k zápasu s Popradom náš stále len 19-ročný odchovanec.  V krátkom časovom slede nás čaká druhý zápas po reštarte ligy. Môže sa v zápase s Košicami prejaviť na mužstve únava? „Myslím si, že nie. V klube máme výborný servis a regeneráciu. Navyše, zápas v Poprade nebol až tak extrémne náročný.  V tomto smere by sme nemali mať žiadne problémy a na zápas budeme na 100% pripravení,“  vyjadril sa k možnej únave stabilný člen našej stredovej formácie. Zápas s Popradom je však už minulosťou a nás čaká náročné stretnutie na východe Slovenska. Uvedomuje si to aj rodák z Dolného Kubína: „O Košiciach vieme, že majú tiež vysoké ambície a potrebujú získavať body. Očakávam náročný zápas. Bude to zápas o behaní a množstve osobných súbojov. Ak tieto činnosti zvládneme a pridáme našu futbalovú kvalitu, som si istý, že zápas zvládneme. Čaká nás však určite náročnejšie stretnutie, ako tomu bolo v utorok. Pozeráme sa hlavne na seba a chceme podať kvalitný výkon, ktorý nás dovedie k trom bodom. Výhodou bude to, že hráme na umelej tráve a tá by mohla vyhovovať našej kombinačnej hre, ktorou sa chceme prezentovať,“  zhodnotil naše šance Mikuláš Bakaľa. Stretnutie na umelej tráve na Janigovej bude súbojom štvrtého mužstva tabuľky s piatym mužstvom. Obe mužstvá delia v tabuľke len dva body a na ihrisku budú proti sebe stáť momentálne dve najlepšie defenzívy súťaže. Všetci pevne veríme, že naši si na svoje konto pripíšu druhé víťazstvo po reštarte ligy a privezú z východu republiky tri body.