Mikuš sa na novom poste rozstrieľal, proti Nitre to bude špecifické

Po siedmich odohraných kolách Fortuna ligy registrujeme v kádri FK Železiarne Podbrezová iba päť strelcov. Z nich sa jedine Matúš Mikuš presadil dvakrát. Potreboval pri tom najmenší počet minút strávených na ihrisku zo všetkých futbalistov v našom kádri s gólovým zárezom.

Navyše, z hráčov, ktorí zasiahli do hry, iba kvarteto Bilić, Kopičár, Baez a Kačerík odohralo menšiu porciu herného času, než odchovanec FC Nitra. 26-ročný útočník sa preto z osobného hľadiska nachádza vo veľmi dobrej forme: „Som rád, keď sa mi strelecky darí, ale hlavné je, aby sa darilo mužstvu,“ hovorí Mikuš, ktorého v najbližšom kole čaká predstavenie na domácej pôde, nakoľko práve nováčik bude najbližším súperom Podbrezovej: „Pôsobil som tam väčšinu svojho života, som odchovanec Nitry. Bude to ťažký zápas, ale momentálne som hráč Podbrezovej, takže sa budem snažiť, aby sme vyhrali my,“ povedal bývalý hráč rakúskeho celku Admira Wacker Mödling či českého Bohemians 1905.

Problém mu nerobí ani nový post, pretože z jeho obľúbenej pozície hrotového útočníka sa presunul na ľavé krídlo: „Hrával som to už v Nitre, čiže nejaké skúsenosti s tým mám. Je to ofenzívny post, kde treba viac behať, ale som zvyknutý, takže je to v poriadku,“ ozrejmil.

 

 

Zverenci Karola Praženicu počas týždňa úspešne absolvovali generálku v Slovnaft Cupe proti štvrtoligistovi TJ Mladosť Kalša a po výhre 3:0 postúpili do ďalšieho kola, kde ich čaká Spišská Nová Ves. Jedným presným zásahom prispel aj Matúš: „Mužstvo to povzbudí. Musíme si z toho zobrať príklad a bojovať tak aj v lige. Nebol to jednoduchý zápas, pohárové stretnutia bývajú vždy ťažké, takže sme radi, že sme to zvládli a ideme ďalej,“ uvedomuje si Mikuš: „Na Nitru sme sa naladili dobre. Dúfam, že to zvládneme a budeme bodovať aj v lige. Verím, že proti Nitre to bude vyzerať trošku inak a získame nejaké body. Chceme, aby to bol úplne iný výsledok ako proti Žiline,“ pokračuje bývalý reprezentant Slovenska do 19 aj 21 rokov.

„Myslím si, že príde veľa divákov. Nitra bude vyhecovaná, určite budú chcieť doma vyhrať. Asi budú hrať ofenzívnejšie, ako zvyknú. Určite to bude náročné stretnutie pred dobrou kulisou,“ očakáva Mikuš. Ten skvelým úvodom nováčika zaskočený nie je: „Tým, že som ich odchovanec, tak im to prajem. Myslím si, že vďaka práci v klube s mladými hráčmi nie je náhoda, že sú tak vysoko,“ tvrdí. Na hecovačky s kamarátmi z tímu spod Zobora ešte čas nebol, no určite sa nájde: „S chalanmi som stále v kontakte, ale pred týmto zápasom som si ešte s nikým nevolal. Určite však niečo také príde.“

V poslednom ligovom stretnutí proti MŠK Žilina „Železiari“ inkasovali štyri góly po štyroch chybách v defenzíve. To sa už nie len podľa samotného Matúša Mikuša nesmie opakovať: „Snažíme sa to odstrániť, pretože sa to kopilo. Verím, že to už nebudeme robiť a bude to úplne iný zápas, ako so Žilinou,“ dodáva.

Matej Kubove