Miroslav Poliaček: „Sme radi, že sme opäť súčasťou Fortuna ligy“

Podbrezová a Banská Bystrica sú oficiálnymi nováčikmi Fortuna ligy ročníka 2022/23. Prezídium ponúklo miestenku v najvyššej súťaži aj Skalici.

Prezídium Únie ligových klubov oficiálne potvrdilo nováčikov Fortuna ligy, ktorými sú FK Železiarne Podbrezová ako víťaz 2. ligy a MFK Dukla Banská Bystrica ako druhý tím 2. ligy. Oba kluby prešli skráteným licenčným konaním Licenčnej komisie SFZ a spĺňajú tak podmienky pre vstup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Oba tímy budú hrať svoje zápasy na domácich štadiónoch.   

„Sme radi, že sme opäť súčasťou Fortuna ligy. Postup sme stihli už aj patrične osláviť. Teraz nás čaká práca. Musíme doplniť mužstvo, aby bolo konkurencieschopné, budeme však veriť aj chalanom, ktorí si ligu vykopali. Za tri roky, čo nie sme súčasťou ligy, sa zmenilo toho veľmi veľa, samozrejme, v tom pozitívnom vnímaní. Máme z toho radosť, veľmi sa tešíme, že budeme toho súčasťou,“ hovorí generálny manažér FK Železiarne Podbrezová Miroslav Poliaček.   

„Po siedmich rokoch, ktoré sme strávili mimo najvyššej súťaže, sme radi, že sa do nej konečne vraciame. Môžem povedať, že ÚLK má vysoký kredit, verím, že spolupráca bude naďalej výborná. Boli by sme radi, ak by si na štadión našli cestu fanúšikovia. Budeme robiť všetko pre to, aby sme hrali futbal pre ľudí,“ hovorí generálny riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Ján Roháč.   

Ďalšie miesto vo Fortuna lige bolo Prezídiom ÚLK ponúknuté Skalici ako tretiemu tímu v druhej najvyššej lige. Skalica bude musieť splniť mimoriadne použitie klubového licenčného systému, resp. skrátené licenčné konanie. Po ňom by sa mala stať tretím nováčikom Fortuna lligy.     

„Prezídium Únie ligových klubov sa zaoberalo situáciou po neúspešnom odvolaní FK Senica. Na základe uplatnení článkov súťaženého poriadku bol prijatý postup v zmysle článku 17, kedy bol zaradený na základe športového výsledku v 2. lige MFK Skalica. Skalica bude následne oslovená do skráteného licenčného konania, kde bude musieť splniť rozdielové kritériá, keďže jej bola udelená licencia pre druhú ligu a zároveň splnila podmienky pre účasť vo Fortuna lige vo forme podpísania zmluvy s ÚLK,“ hovorí výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.   

Nový ročník Fortuna ligy odštartuje v polovici júla 2022, prvé kolo je na programe 15. – 17. júla 2022. V nasledujúcich dňoch bude známy aj program Fortuna ligy.

Zdroj: Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *