Mládežnícky reprezentant Matej Oravec oficiálne hráčom FK Železiarne Podbrezová

Slovenský reprezentant do 21 rokov Matej Oravec sa upísal nášmu klubu na 2,5 roka a rozšíril tak zoznam posíl pred jarnou časťou Fortuna ligy. Dvadsaťročný futbalista je odchovancom FC Spartak Trnava, v ktorého drese si odkrútil aj premiéru v najvyššej futbalovej súťaži a dokonca aj v európskych pohárových súťažiach. Počas jesene sa stal stabilným členom kádra slovenského majstra a dokonca sa mu podarilo aj skórovať v prestížnej Európskej lige UEFA, keď svojim gólom rozhodol o víťazstve nad Anderlechtom Brusel.

Matej Oravec je stredný obranca, ktorý si dokáže zastať miesto aj na poste defenzívneho stredopoliara, či v prípade potreby aj na kraji obrany. Tréner Vladimír Veselý získal v jeho osobe jednej z najvýraznejších talentov na Slovensku, čo zaradilo mladého Slováka aj do širšej nominácie na cenu Golden Boy 2018 pre najlepšieho mladého hráča do 21 rokov pôsobiaceho v Európe. Matej Oravec patrí do reprezentačného kádra SR U-21 pod vedením trénera Adriána Guľu a v nasledujúcom reprezentačnom cykle bude patriť k jedným z lídrov tímu.

Matejovi prajeme v našom drese veľa úspechov a jeho bezprostredné pocity po podpise zmluvy Vám prinesieme v najbližšej dobe.