Mladý obranca Dávid Ovšonka posilnil Podbrezovú

Do FK Železiarne Podbrezová prestupuje z AS Trenčín mladý obranca Dávid Ovšonka.

Prichádza po úspešnej sezóne 2021/22, kedy s dorasteneckým tímom AS Trenčín U19 získal majstrovský titul. Perspektívny stopér je mládežníckym reprezentantom Slovenska do 19 rokov (ročník narodenia 2004). V sezóne 2022/23 môže teda nastupovať ešte za náš dorastenecký tím, ale dostane priestor aj v seniorskom futbale na farme v Kalinove. Okrem defenzívnych vlastností vyniká aj kopacou technikou.

„Počas celého leta sme skautovali vekom ešte dorastenca na pozíciu stopéra (ročník 2004 alebo 2005). O Dávidovi sme vedeli dlhodobo, ale nemysleli sme si, že by sa to mohli podariť. Nakoniec sme v súčinnosti s hráčovou agentúrou našli s Trenčínom spoločnú reč. Sme veľmi radi, že prichádza futbalista Dávidových kvalít. Je to hráč do budúcnosti aj smerom k áčku. Očakávame, že nestrávi celú sezónu v doraste, ale budeme si ho pripravovať na farme v Kalinove. Prichádza k nám kvalitný obranca s konštruktívnou rozohrávkou,“ vyjadril sa na margo Ovšonku generálny manažér Miroslav Poliaček.

„Do Podbrezovej som sa rozhodol prísť, pretože sa mi páči práca klubu s mladými hráčmi. Snažia sa dať im priestor. Verím, že mi to pomôže otvoriť dvere k mužskému futbalu. Chcem podávať stabilné výkony v kategórii U19 a vybudovať si čo najlepšiu pozíciu v áčku. Zatiaľ je tu všetko super, poznám tu aj niektorých hráčov, ktorí mi pomáhajú v mojich začiatkoch,“ hovorí Ovšonka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *