„Mrzí ma, že sme tento zápas nedoviedli aspoň do remízového stavu,“ hovoril po zápase Vladimír Veselý

Jarná premiéra na domácom trávniku nedopadla podľa predstáv fanúšikov ani hráčov, keď sme Ružomberku podľahli najtesnejším výsledkom 0:1. Úvodné minúty konečnému výsledku nenasvedčovali, lebo na trávnik vyletelo jednoznačne lepšie naše mužstvo. Aktívny bol hlavne Michal Breznanik, dva jeho prudké pokusy z uhla pripraveného Macíka neprekvapila. Následný roh zakrútil Špyrka do brány, Macík loptu vyrazil a po skrumáži v šestnástke zakončil spoza veľkého vápna Obročník, no jeho krásnu strelu vytesnil Macík na ďalší roh. Úvodný tlak hostia ustáli a postupne sa hra vyrovnávala. Ďalšie gólové príležitosti prišli až tesne pred polčasovým hvizdom. V 41. minúte ideálny center Breznanika našiel hlavu mladého obrancu Jakuba Kiwiora, ktorého hlavička mierila presne k žrdi, no bravúrne zasiahol brankár hostí Macík. V 43. minúte zahrával priamy kop náš bývalý hráč Matej Kochan, jeho prudký center našiel albánskeho reprezentanta Qoseho, no jeho gólová hlavička pre ofsajdové postavenie neplatila. O minútu prišla na rad ďalšia gólová radosť, no opäť so zásahom postranného rozhodcu. Kiwior sa presadil po rohovom kope na hranice päťky, ale Macík opäť podržal svoje mužstvo, k dorážke sa dostal mladý poľský reprezentant a jeho strelu zastavila žrď, od ktorej sa odrazila lopta k Olatunjimu, no jeho dorážka pre ofsajdové postavenie vytúžený gól pre domácich nepriniesla.

Dramatické chvíle na konci prvého dejstva znamenali pre oba tábory zmeny v hernom štýle. Hostia preskupili svoje rady a lepšie vstúpili do druhého polčasu. V 50. minúte sa po priamom kope Kochana zrazil brankár Vantruba s hosťujúcim Maslom, loptu odrazenú na šestnástku poslal na našu bránu jeden z hráčov Ružomberka a pri žrdi stojaci Qose ju poslal do siete Vantrubu. Gól však do tretice uznaný nebol pre ofsajdové postavenie hosťujúceho útočníka. 60. minúta priniesla prvý a jediný uznaný gól v zápase. Dlhý aut hostí predĺžil Tandir na hranicu pokutového územia k mladému Mustedanagićovi a ten sa nepokrytý nepomýlil 0:1. Hostia po strelenom góle umne bránili a domáci „Železiari“ sa len s ťažkosťami dostávali do gólových šancí. Jednu z nich si vypracoval Breznanik, po krátkej kombinácii na hranici šestnástky sa oprel do strely, ale tá minula bránu hostí. V nadstavenom čase prišli vzrušujúce okamihy na oboch stranách ihriska. Pri hre vabank sa rútil hosťujúci Kostadinov od polovice ihriska na brankára Vantrubu, no pod tlakom dobiehajúceho Mojžiša mieril tesne vedľa žrde. Posledná šanca patrila hráčov trénera Vladimíra Veselého, Olatunji sa na kraji ihriska šikovne presadil a chcel nachytať brankára Macíka prudkou strelou pod brvno, no 100% brankár hostí si ďalším dobrým zákrokom pripísal čisté konto.

Smolný zápas z našej strany hodnotil aj jeden zo strelecky najaktívnejších hráčov Michal Breznanik: „Myslím si, že sme hrali lepšie ako v Nitre. Bohužiaľ prvý polčas kedy sme dali gól, zvládli by sme to. Ale nedali sme ho. Gratulujem Ružomberku.“ Hlavný tréner Vladimír Veselý rovnako po zápase hodnotil náš výkon pozitívne, bohužiaľ bez bodového zisku:„Mrzí ma, že sme výsledkovo nenadviazali na zápas v Nitre. V prvom polčase, hlavne zo začiatku, sme mali dosť príležitostí na strelenie gólu. V druhom sme súperovi dovolili veľa štandardných situácii okolo šestnástky, a v tom je jeho sila. To sa aj potvrdilo a strelili z jednej gól. Snažili sme sa potom hrať ešte kombinovanejšie, cez krídelné priestory, zmenili sme rozostavenie, no nejakú stopercentnú šancu sme si nevypracovali. Mrzí ma, že sme tento zápas nedoviedli aspoň do remízového stavu. Nič sa však nedeje, ideme ďalej.“

Zlepšiť jarnú bodovú bilanciu budeme mať v sobotu na Myjave, kde nás privíta vo svojom domácom azyle AS Trenčín. Zápas má naplánovaný výkop na sobotu 2.marca od 15:30 hod.