Prípravný zápas mužov

FC Ordabasy – ŽP Šport Podbrezová  0 : 2 (0 : 1)
Góly : 45′ Mikuš, 60′ Kochan

ŽP Šport: Kuciak (65. Lukáč) – Magda, Krivák, Kupčík, Djordjević (65. Weiss) – Vajda (65. Lipčák), Podio (65. Kuzma) – Migaľa (72. Viazanko), Kochan (65. Garaj),  Jedinák (46. Polievka) – Mikuš (65. Bernadina)

Dnešný zápas sme odohrali v Beleku, 30 km od nášho hotela, proti štvrtému mužstvu kazašskej ligy. Náš súper začal sebavedome, prvých päť minút mal viac z hry, postupom času sa však hra vyrovnala. Čoraz častejšie začali ofenzívni hráči „Železiarov“ zamestnávať súperovu obranu, niekoľkokrát spálili veľmi dobré príležitosti na gól. Postupne Mikuš, Vajda, Migaľa, Jedinák a Kochanovu strelu vyrazil brankár Ordabasy, pričom dorážka Magdu skončila na brvne. V obrane naopak výborne zasiahol Djordjević, Magda aj Krivák. V 45. minúte sme konečne a zaslúžene vsietili vedúci gól po dobrom prebratí lopty a zakončení Mikušom. V druhom polčase pokračovala dominancia zverencov trénera Mareka Fabuľu, ktorí spálili niekoľko dalších možností na skórovanie. Až v 60. minúte Kochan po prihrávke Migaľu poistil naše vedenie. V ďalšom priebehu postupne tréner Fabuľa prestriedal viacerých hráčov, obraz hry sa veľmi nezmenil, naopak Polievka dvakrát v priebehu piatich minút nastrelil žrď súperovej brány. Nakoniec sme tak sústredenie zakončili zaslúženým víťazstvom 2:0 proti veľmi dobrému súperovi.