Prípravný zápas mužov

Kardemir Karabükspor – ŽP Šport Podbrezová  1 : 1 (0 : 1)
Góly : 65′ Ilhan Depe   –  40′ Vajda

ŽP Šport: Kuciak – Magda, Krivák, Kupčík, Djordjević – Podio, Vajda (80. Garaj) – Polievka, Kuzma (65. Kochan), Migaľa (70. Jedinák) – Mikuš (70. Bernadina)

Náš súper je aktuálne na desiatom mieste tureckej ligy, pričom od šiesteho miesta ho delia len tri body. Minulý týždeň porazil slávny Galatasaray 2:1 a náš vzájomný zápas im slúžil ako príprava na ďalší dôležitý súboj proti Besiktasu, a tak náš protivník nastúpil v najsilnejšom zložení. Pre zverencov trénera Mareka Fabuľu to bola vynikajúca príležitosť prezentovať sa, nakoľko proti tureckým tímom sa v tomto období nehrá každý deň. Na zápase sa zišlo mnoho zaujímavých hostí, vrátane reprezentačného trénera Rumunska Christopha Dauma. Od začiatku mal zápas veľmi vysoké tempo a hralo sa hore-dole. Na strane „Železiarov“ dvakrát vo výbornej pozícii Kuzma minul a Podiova strela bola zablokovaná. Súper hrozil najmä po stranách, niekoľko nebezpečných lôpt odvrátila obrana a po jednom hlavičkovom zakončení sa bravúrne zaschvel Kuciak. Na druhej strane bol v permanencii aj brankár tureckému mužstva. Po rohovom kope a odrazenej lopte z voleja strieľal Polievka, jeho strelu skvele vytlačil domáci brankár na brvno. V 40. minúte prišiel prvý gólový moment zápasu. Vajda vystihol prihrávku súpera a z hranice pokutového územia nechytateľne pod brvno skóroval. Druhý polčas začal rovnako ako prvý vo vysokom tempe, turecký tím sa tlačil dopredu, ale obrana na čele s Kuciakom pracovala výborne a neustále sme sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Po niekoľkých nebezpečných situáciách pred bránou Kuciaka, ktoré obrana vyriešila, prišla ďalšia chyba na hranici pokutového územia a súper už tento krát trestal. Postupom času prišlo na oboch stranách k viacerých striedaniam, ale nebezpečnejší boli zverenci trénera Fabuľu, ktorí si vytvorili výborné situácie na strelenie gólu. Kochan a Bernadina veľké šance spálili a zápas sa nakoniec skončil zaslúženou remízou.