Prípravný zápas mužov

KF Shkendija – ŽP Šport Podbrezová  2 : 0 (1 : 0)
Góly : 27´ Hasani,  79´ Asani

ŽP Šport: Lukáč – Magda, Kupčík, Kostelný, Turňa – Kochan (72. Garaj), Vajda (72. Lipčák) – Viazanko (15. Jedinák, 72. Polievka), Kuzma, Migaľa (37. Krivák) – Mikuš

Dnešný zápas sme odohrali v modernom tréningovom centre Gloria proti druhému mužstvu macedónskej ligy. Tréneri sa rozhodli v tomto stretnutí dať šancu ďalším hráčom. Zápas sa začal opatrne bez výraznejších gólových príležitostí, viac šancí na skórovanie však mal náš súper. „Železiarom“ sa darilo držať súpera na dištanc, v nebezpečných situáciách dostať loptu do bezpečia alebo strely nebezpečných Macedónčanov minuli bránu Lukáča. V 27. minúte prišla prvá veľká nevynútená chyba obrany a za ňu zverenci trénera Fabuľu ihneď pykali. Súper týmto gólom získal kontrolu nad priebehom zápasu a mal až do polčasového hvizdu miernu prevahu. V druhom polčase prišlo na obidvoch stranách k niekoľkým zmenám, stále však náš súper bol futbalovejší a priamočiarejší. V 79. minúte prišla ďalšia veľká chyba v obrane, ktorú Asani potrestal a bolo 2:0. O chvíľu nato spálil najväčšiu šancu Podbrezovej kapitán Kostelný, keď po štandardnej situácii minul z piatich metrov bránu súpera. Zápas sa tak skončil zaslúženým víťazstvom macedónskeho mužstva.

Marek Fabuľa (tréner): „Vzhľadom na zdravotný stav v mužstve sme si vyskúšali aj takúto alternatívu zostavy. Zistili sme, že pri absencii kľúčových hráčov to nie je jednoduché. Na druhej stane dnešný zápas dal, čo sa týka skúseností, našim hráčom veľmi veľa z čoho môžu čerpať do svojej ďalšej futbalovej kariéry.“