Prípravný zápas mužov

PFC Krylia Sovetov Samara – ŽP Šport Podbrezová  1 : 1 (1 : 1)
Góly : 5´ Tkachev  –  28´ Breznaník

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný (61. Kupčík), Weiss (46. Magda) – Vajda, Podio – Polievka (70. Migaľa), Kochan (61. Kuzma), Breznaník (38. Viazanko) – Mikuš

Vstup do prvého zápasu na hernom sústredení v Turecku nevyšiel Železiarom optimálne. Už v 5. minúte ruský útočník Tkachev poslal Samaru do vedenia. Po góle sa hráči Podbrezovej osmelili, ale dobré náznaky útokov nedotiahli dokonca. V 16. minúte pohrozil opäť ruský ligista, keď s nebezpečným priamym kopom si s námahou poradil pozorný Kuciak. Čo sa nepodarilo ruskému tímu, zvládli lepšie zverenci trénera Fabuľu. V 28. minúte sa presadil Breznaník a vyrovnal na 1:1. O pár minút nato sa však rovnaký hráč nepríjemne zranil  a krívajúceho Breznaníka vystriedal Viazanko. Dokonca prvého polčasu  už ani jedno z mužstiev vážnejšie neohrozili bránu a polčas skončil nerozhodne 1:1. Úvod druhého polčasu mal vyrovnaný priebeh, hra sa odohrávala v strede poľa a vyložené šance sa rodili len ťažko. Miernu prevahu v útoku mala Samara, ale v 63. minúte po dobrom centri z krídla z vnútra pokutového územia prestrelil bránu Kuciaka útočník Sadiq. V 71. minúte sa rútil opäť Sadiq na vybiehajúceho Kuciaka, ktorý vybehol proti nemu až mimo pokutové územie a fauloval ho. Rozhodca udelil nášmu brankárovi žltú kartu a nariadil priamy voľný kop, ktorý našťastie zblokoval dobre postavený múr. V závere, presnejšie v 81. minúte  pohrozili aj „Železiari“. Na rohový kop Podia si nabehol Kupčík a jeho razantná hlavička skončila na brvne. Záverečné minúty už nič nezmenili na tom, že v prvom zápase herného sústredenie remizovala Podbrezová s ruskou Samarou 1:1.