Prípravný zápas mužov

FK Buducnost Podgorica  –  FK Železiarne Podbrezová    0 : 2 (0 : 0)
Góly : 63. a 75. Leško

Podbrezová : Kuciak – Magda, Krivák (65. Djordjević) , Bilić (65. Mojžiš V.), Turňa – Vajda, Njire (65. Baez)  – Leško, Sedláček, Tereščenko – Mikuš (65. Wiezik)

Dnešný zápas sme odohrali priamo v Beleku, našom prechodnom domove a za súpera sme mali minuloročného majstra Čiernej Hory a momentálne druhé mužstvo tabuľky Buducnost Podgorica. Podľa toho sme mali aj očakávania a samotný zápas to do bodky potvrdil. Tréneri pristúpili k niekoľkým zmenám v zostave, na našej hre to bolo prvých 10 minút poznať. Super bol oproti prvému zápasu trochu futbalovejší, dôraznejší a rýchlejší. V 7. minúte sme sme sa dostali do prvého zakončenia, keď po odrazenej lopte pálil Mikuš z vnútra šestnástky do stredu brány. V 10. minúte po centri Magdu si veľmi dobre prebral loptu Leško a vo výbornej pozícii chýbala jeho strele len presnosť, strela skončila v náručí brankára hostí. V 15. minúte po obrannom rohovom kope sme založili bleskový útok a znovu po centri Magdu minula strela Mikuša súperovu bránu len o niekoľko metrov. V 20. minúte sme museli ratovať nebezpečenstvo pred našou bránou, keď center z pravej strany pristál v priestore na druhej žrdi a naša obrana mala čo robiť, aby nakoniec strelu zblokoval Turňa. V 25. minúte sa znovu pekne uvoľnil Mikuš a z 25 metrov pálil nad. V 27. minúte sme prehrali niekoľko súbojov za sebou v strede poľa a po kolmici medzi obrancov hasil veľkú šancu súpera včasným vybehnutím a vyrazením strely vo veľkej príležitosti bezchybný Kuciak. V 30. minúte sa znovu uvoľnil pekne novic Njire a jeho strele z 25 metrov chýbali dva metre. V 40. minúte chytil po odrazenej lopte nebezpečnú strelu Kuciak. V 42. minúte sa po výbornom pase rútil do veľkej šance David Leško, v poslednej chvíli mu súper loptu vypichol na roh. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov. Druhý polčas sme začali ako ten prvý, prepadli sme na pravej strane, našťastie sme loptu dostali do bezpečia v poslednej chvíli (Turňa). V 61. minúte sa pošmykol Krivák a situáciu musel zachrániť faulom tesne pred pokutovým územím, našťastie súper ponúknutú situáciu nevyužil a loptu sme zblokovali. V 63. minúte prišla ďalšia pekná akcia nášho mužstva, keď Kuciak výborne a hlavne rýchlo rozohral loptu na Njireho, ktorý okamžite vysunul Leška, ktorý si loptu prebral vo vzduch pätičkou excelentne prvým dotykom a do protipohybu brankára otvoril skóre 1-0. Treba povedať, že celá akcia bola blesková, presná a súper nestihol ani zareagovať. Naši hráči pokračovali naďalej vo svojej hre, dominovali sme v súbojoch a v 70. minúte po rohu  Tereščenka minul hlavou v tutovke Magda. V 75. minúte prišla z našej strany ďalšia rýchla akcia so zabiehaním Turňu, ktorému posunul loptu Leško, jeho center posunul z prvej pomocnou prihrávkou V. Mojžiš na Dávida Leška a jeho ďalší krížny projektil po krásnej akcii pristál po druhýkrát v sieti súpera 2-0. V týchto chvíľach sme jasne dominovali na zemi aj vo vzduchu, hrali sme rýchlo, koncentrovane a súper nevedel kam skôr skočiť. V 80. minúte sa konečne dostal k slovu po prestriedaní aj súper, ktorého strelu bez problémov chytil Kuciak, keď sme prepadli v strede poľa. V 83. minúte prišiel ďalší perfektný pas, tento raz Baeza na Tereščenka, ktorý si smolne loptu neprebral v čistej pozícii. V 87. minúte potom vyrazil pozorný Kuciak poslednú strelu v zápase s námahou na roh. Do konca zápasu sa už nič nestalo a výborne rozhodujúci ázijskí rozhodcovia, tak odpísali koniec tohto kvalitného zápasu proti ďalšiemu výbornému súperovi.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Výborný zápas, naši hráči výborne preniesli tréningové veci do zápasu, ktoré dokázali forsirovať počas celého zápasu. To nám prinieslo želaný efekt. Som veľmi rád, že sa presvedčili, že tvrdá práca prináša ovocie.“