Muži v príprave proti FK Pohronie Žiar Nad Hronom

Prípravný zápas mužov

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar n/H. Dolná Ždaňa   1 : 3 (0 : 1)
Góly : 78´ Leško – 34´ Frimmel, 62´ Tomovič, 88´ Blahút

Prvý prípravný zápas začal v zasneženom počasí opatrne. Prvú šancu mal v šestnástej minúte Bernadina, ktorý hlavou aj rozvlnil sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. O zhruba desať minút neskôr sa po rohom kope k hlavičke dostal Válek, opečitkoval tyč a pripravený Bernadina nedokázal zakončiť spred prázdnej časti brány. Chvíľu na to neuspel ani Tereščenko, ktorý tečoval nastrelenie Čuntu, a tak hostia trestali zásluhou Frimmela. Ten poslal loptu od žrdi do siete (0:1). Vyrovnať mohol tesne pred koncom polčasu Lepieš, prudký center Leška z priameho kopu tečovať nedokázal. Do druhého polčasu tréner Marek Fabuľa vymenil až na Dávida Leška celú zostavu a aktívny bol hlavne mladý Mejri, ktorý najskôr našiel voľného Lepieša, jeho strela po zemi bránu tesne minula, vzápätí mohol aj skórovať, avšak po tom, ako obišiel Jenča, nezakončil. Prihral síce ešte na Leška, jeho strelu zastavili obrancovia Pohronia. Po nevyužitých šanciach prišiel trest, pretože po akcii Blahúta zakončil do prázdnej brány Tomovič (0:2). Obdobná situácia sa zopakovala aj na druhej strane, znížil Dávid Leško (1:2) a keď sa zdalo, že vyrovnanie je v našich silách, v situácii dvoch proti jednému skóre uzavrel Blahút (1:3).

Podbrezová : Drobnjak – Turňa, Valek, Djordjević, Čunta, Liepa, Baez, Tereščenko, Bernadina, Leško, Mikuš

Striedali: Vavrúš – Viazanko, Kitka, Bilić, Mojžiš A., Mojžiš V., Karklins, Kopičár, Mejri, Lepieš

FK Pohronie : Patko – Tesák, Nosko, Prikryl, Župa, Blahút, Bartoš, Pelegríni, Frimmel, Pavúk, Tomovič
Striedali : Jenčo, Sojka, Štefánik, Malecki, Hamšík