Prípravný zápas mužov, 05. júl 2018, sústredenie PL

KKS Lech Poznań  –  FK Železiarne Podbrezová    5 : 0 (2 : 0)
Góly : 30´ Vernon de Marco, 34´ Jevtić, 66´ a 73´ Makuszewski, 68´ Gajos

Podbrezová : Drobnjak – Magda (68´ Turňa), Krivák (46´ Baran), Bartoš, A. Mojžiš (68´ Breznanik)- Sedláček (46´ Obročník), Tereščenko – Mejri (68´ Viazanko), Kopičár, Leško (46´ Bernadina) – Wiezik (68´ Mikuš)

Prvú šancu duelu mali hráči Podbrezovej, keď nedorozumenie v domácej obrane využil Wiezik, ktorý obišiel aj brankára domácich, ale z uhla už nedokázal dopraviť loptu do siete. Celý prvý polčas bol herne vyrovnaný a vyložených šancí bolo minimum. V 30. minúte sa ujal vedenia poľský tím, keď na dobre kopnutý rohový kop nabehol na prvú žrď bývalý obranca bratislavského Slovana Vernon de Marco a hlavou skóroval 1:0. Už o štyri minúty viedol náš súper dvojgólovým rozdielom, keď sa po peknej akcii na pravej strane dostala lopta spätnou prihrávkou na hranicu pokutového kopu k Jevtićovi a domáci tvorca hry ju pohodlne upratal do siete 2:0. Do druhého polčasu nastúpili v našom drese aj nové posily Baran s Obročníkom. V 58. minúte sa po rýchlom útoku dostal k strele aktívny Jevtić, ale jeho tečovaný pokus vyrazil Drobnjak na roh, z ktorého pohrozil hlavou Janicki, ale mieril tesne nad. V 62. minúte bol faulovaný Kopičár a sám faulovaný hráč po priamom kope z 25 metrov ohrozil brankára Burića, ktorý s námahou vyrazil loptu na roh. V 66. minúte si na kolmú prihrávku medzi obrancov nabehol striedajúci Makuszewski a zoči voči Drobnjakovi nezaváhal 3:0. O dve minúty sa presadil na našej pravej strane Tiba, spätnou prihrávkou našiel Gajosa, ktorému sme dali dostatok času na strelu, ktorá zamierila presne k žrdi Drobnjakovej brány 4:0. V 73. minúte sme opäť prepadli v strede poľa, na kolmú prihrávku zo stredu nabehol Makuszewski, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, obišiel brankára Drobnjaka a stanovil na konečných 5:0 pre účastníka Európskej ligy.