FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok   2 : 0 (1 : 0)

Ludha – Bartoš, Pajer, Kováčik, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Špyrka, Krčula, Galčík, Zachara

Macík – Mojžiš, Maslo, Kmeť, Mrva, Takáč, Regáli, Gerec, Múdry, Brenkus, Kojnok

Striedali :

Krajčírik, Boda, Almaský, Kochan, Holub, Kružliak, Zsigmund, Dopater, Ďungel

Priebeh zápasu

Prvá strela prišla už v 3 minúte. Spoza 16-tky to vyskúšal Kmeť, no s jeho prudkou strelou si Ludha bezpečne poradil. V 7. minúte to z diaľky vyskúšal Bakaľa, jeho strele však chýbala presnosť. V 9. minúte poslal Kukoľ presný center na hlavu Krčulu, ten však z uhla mieril len do bočnej siete Macíkovej brány. V 21. minúte poslal Galčík z voľného kopu loptu priamo na hlavu Zacharu, no jeho hlavička len tesne minula Macíkovu bránu.  V 43. minúte predviedol Galčík krásnu individuálnu akciu, ktorú zakončil ešte krajšou strelou a otvoril tak skóre stretnutia 1:0. Do kabín tak odchádzali naši chlapci s jednogólovým vedením. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia. V 50. minúte zakončil rýchly protiútok Almaský, no jeho prudkú strelu výborne zneškodnil Ludha. V 55. minúte prišla obrovská šanca na domácej strane. Keď rýchly protiútok potiahol Galčík, centrom našiel Krčulu, no ten zoči- voči Krajčiríkovi nechal vyniknúť ružomberského brankára. V 71. minúte sa ocitol vo výbornej pozícii Ďatko, proti jeho strele však výborne zasiahol brankár Krajčírik. V 74. minúte mali naši chlapci ďalšiu skvelú príležitosť, no hlavička Pajera len o milimetre minula ružomberskú bránu.  O minútu neskôr predviedol krásnu individuálnu akciu Kováčik, jeho strelu ale výborne vyrazil Krajčírik. Takmer okamžite po Kováčikovej šanci prišla šanca aj pre Ružomberčanov, no v samostatnom nájazde neuspel Ďungel, ktorého fantasticky vychytal Ludha. Nedáš dostaneš platilo aj tentokrát, keď sme takmer okamžite pridali druhý gól, zásluhou Holiša, ktorý svoj samostatný únik premenil – 2:0.  Záver zápasu ponúkol už len náznaky šancí a tak naši chlapci v generálke pred štartom nového súťažného ročníka zvíťazili 2:0 a v príprave nenašli premožiteľa ani v štvrtom zápase !!

Vladimír Cifranič: „Dnešný zápas splnil svoj účel. Hrali sme proti kvalitnému ligovému mužstvu. Myslím si, že z našej strany to bol kvalitný výkon. Prezentovali sme sa dobrou organizáciou hry, mali sme šance a pridali sme aj góly. Samozrejme, boli tam aj hluché fázy, ktorých sa musíme určite vyvarovať. Po zranení Jožka Špyrku sme troška vypadli z toho nášho konceptu, ale celkovo sme spokojní. Všetci hráči dostali šancu, zahrali si. Mrzí ma to zranenie Jožka Špyrku. Dúfam, že bude v poriadku. Myslím si, že na ligu by sme mali byť dostatočne pripravení. Nečaká nás tam nič ľahké, ale ak budeme podávať takéto výkony, tak to bude v poriadku.“