FK Železiarne Podbrezová  –  MFK Tatran Liptovský Mikuláš    3 : 0 (0 : 0)

Ludha – Chvátal, Pajer, Da Silva, Kováčik, Kukoľ, Grendel, Ďatko, Galčík, Arevalo, Zachara

Lukš – Porubáň, Krčík, Štrba, Staš, Laura, Gerát, Bartoš, Káčerík, Václavík, Voško

Striedali :

Diviš, Maslo, Kováč, Baran, Kim, Krčík

__________________________

Prvá strela na bránu prišla v 10.minúte. Postaral sa o ňu  Galčík, no s jeho slabým pokusom nemal Lukš najmenší problém. V 13. minúte to Galčík skúšal opäť,  tentokrát však jeho strele chýbala presnosť. V 18. minúte prišla prvá veľká šanca zápasu, o ktorú sa postaral hosťujúci Káčerik. Na hranici 16-tky sa výborne uvoľnil, no jeho technickú strelu výborne zneškodnil Ludha.  V 25.minúte to po tretíkrát skúšal Galčík,  proti bol však opäť Lukša a predviedol pekný zákrok. V 38. minúte podnikli Liptáci rýchly protiútok na konci ktorého bol Voško, no jeho strelu Ludha vyrazil. Hneď nato musel Ludha zasahovať opäť , tentokrát proti strele Bartoša.  Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo a do kabín tak išli obe mužstvá za bezgólového stavu.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Už po piatich minútach mal obrovskú šancu Voško, no fantastický zákrok predviedol na bránkovej čiare Rehák. V 54. minúte to vyskúšal pohotovo vo vnútri 16-tky Špyrka, no jeho strele chýbala presnosť. O 3 minúty neskôr našiel Grendel presným centrom hlavu Kukoľa, no jeho hlavička minula cieľ. V 60. minúte sa naši chlapci konečne dočkali, keď vynikajúci Kukoľov center poslal hlavou do brány Mateusz Zachara- 1:0.  V 64. minúte bol v pokutovom území faulovaný Krčula, loptu si na biely bod postavil Grendel a zvýšil už na 2:0.  V 72. minúte mohli naši chlapci viesť už o tri góly , no akrobatické zakončenie Pavúka skončilo len na brvne Lukšovej brány.  Ten istý hráč sa však už o tri minúty neskôr nemýlil a zvýšil už tak na 3:0.  V 80. minúte vyslal krásnu strelu Breznaník, skončila však len na brvne hosťujúcej brány.  V závere stretnutia ešte mohli hostia znížiť, no nastrelili len konštrukciu Rehákovej brány. Naši chlapci tak v treťom prípravnom stretnutí zvíťazili nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0.

Ohlasy po zápase

Vladimír Cifranič: „Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Hrali sme pomaly a po strate lopty zle prepínali do defenzívy. V ofenzíve sme zas mali slabý pohyb. Druhý polčas sme zvýšili pohyb, agresivitu, zlepšili pressing a náš výkon išiel hore.  Vytvorili sme si aj šance  a okrem gólov sme nastrelili aj 3x brvno. Najmä v druhom polčase sme boli oveľa nebezpečnejší.  S prvým polčasom ale nie sme spokojní. Nestačí hrať iba 45 minút.“