Muži v príprave proti NK Veres Rivne

Prípravný zápas mužov, Turecko

NK Veres Rivne  –  FK Železiarne Podbrezová   0 : 0


 

Podbrezová : Drobnjak – Turňa, Djordjević (65. Bilić), Krivák, Mojžiš A.  – Baez (65. Kopičár), Njire (65. Vajda) – Viazanko (65. Magda),  Mojžiš V. (65. Sedláček),  Leško (65. Tereščenko)  – Mikuš (65. Wiezik)


Zápas s piatym mužstvom ukrajinskej ligy priniesol pre naše mužstvo vynikajúcu konfrontáciu so silným súperom. Železiari vstúpili do zápasu aktívne a mali herne navrch, hrali rýchlo dopredu a dostali sa do niekoľkých sľubných zakončení. Postupne strieľal vedľa Mikuš v 3. minúte, už o minútu po kombinacii V. Mojžiša s Mikušom prvý menovaný len tesne minul horný roh súperovej brány. Naša aktivita pokračovala aj naďalej a v 10. minúte znovu zakončil V. Mojžiš vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a hralo sa viac takticky v strede poľa s množstvom súbojov. V 40. minúte sa rútil do veľkej príležitosti Leško, chýbal mu kúsok, aby si prebral loptu pred súpera a zakončil. Súpera sme do vyloženej šance nepustili, až v 45. minúte tečoval Djordjević nebezpečnú strelu súpera nad bránu. Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie ukrajinský tím a v 55. minúte minula prudká krížna strela bránu Drobnjaka. Súbojov pribúdalo a rozhodca začal rozdávať aj karty. V 65. minúte prišiel center z našej ľavej strany a súperov útočník tiesnený minul bránu. V 78. minúte po niekoľkých štandardných situáciach na obidvoch stranách letel Kopičárov priamy kop len o centimetre mimo. V 85. minúte prišiel center z pravej strany do nášho pokutového územia a súper hlavou spálil azda najväčšiu príležitosť, keď lopta minula žrď len o centimetre. V 89. minúte vyrazil Drobnjak s námahou ďalšiu súperovu strelu na rohový kop. Ukrajinský tím bol v druhom polčase aktívnejší aj futbalovejší, súvislý tlak si však nevypracoval, aj keď odohral celý zápas v najsilnejšej zostave.


Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej : „Odohrali sme výborný zápas so silným súperom, vyrovnali sme sa mu v súbojoch, všetci hráči plnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Súper bol v druhom polčase nebezpečnejší, ale my zase v prvom, takže remíza je spravodlivá. Teší ma, že sme neinkasovali, na druhej strane je škoda, že sme nedotiahli niektoré sľubné akcie do konca.“